fbpx

В обласній лікарні 12 годин оперували поламаного в ДТП прикарпатця

Здоров'я 16:50, 23.12, 2021

У відділенні травматології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні 12 годин оперували прикарпатця, травмованого в ДТП. Одночасно складали кістки грудної клітини, тазу і стегна, а також лікували травму живота.

Про одну з найскладніших операцій цього року розповіли на сторінці ОКЛ у фейсбуці.

В ДТП потрапив 28-річний прикарпатець. Внаслідок непростої дорожньо-транспортної аварії у пацієнта був шоковий стан, його госпіталізували з діагнозом політравма. А далі була складна операція тривалістю дванадцять годин, зазначили медики.

«Підготовчі етапи до оперативного втручання зайняли майже три тижні, – розповів лікар відділення травматології Богдан Івасюк. – Спершу ми ургентно провели всі протишокові заходи, після чого взялися за лікування травми живота і грудної клітки. Це був дуже складний випадок і багато ризиків. Без перебільшення одна з найскладніших операцій за цей рік».

В обласній лікарні 12 годин оперували поламаного в ДТП прикарпатця 1
Лікарські консультації

Оперативне втручання фахівці обласної клінічної лікарні здійснили за участі провідних травматологів країни, серед яких експерт з переломів кісток і тазу, хірург Центру ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської обласної клінічної лікарні Олександр Ріхтер та головний травматолог Прикарпаття Роман Остафійчук. Анестезіологічний супровід здійснювала Олександра Стадник. За її словами, під час таких операцій пацієнти потребують інвазивного моніторингу артеріального тиску, контролю показників газового складу крові та гемоглобіну щогодини.

«У нашому відділенні ми вдруге мали таке непросте оперативне втручання, – говорить завідувач відділення Степан Смачило. – Одночасно робили остеосинтез кісток стегна і тазу. Це справді рідкісна за складністю й унікальна операція, яку спільним зусиллями вдалося провести успішно. Сьогодні пацієнт перебуває у задовільному стані й маємо добрі прогнози для його здоров’я».

За словами лікарів, реабілітаційний період чоловіка триватиме два місяці, весь цей час він буде пересуватися на милицях з опорою на здорову ногу, а надалі медики прогнозують його повну соціалізацію та відновлення фізичного стану.

В обласній лікарні 12 годин оперували поламаного в ДТП прикарпатця 2
Хірурги, які провели операцію

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: