fbpx

В обласному перинатальному центрі влаштували свято на підтримку передчасно народжених діток

Здоров'я 18:18, 17.11, 2021

Медики Івано-Франківського обласного перинатального центру вийшли на акцію на підтримку діток-“поспішайок”. Вони випустили у небо десяток білих та фіолетових повітряних кульок.

Як повідомило Суспільне, лікарі організували акцію до Всесвітнього дня передчасно народженої дитини, який відзначають 17 листопада, розповіла професорка з неонатології та педіатрії, консультантка відділення реанімації новонароджених обласного перинатального центру Зоряна Кочерга.

“Вперше на таку акцію вийшли австрійські професори у Відні. Вони випустили у небо стільки кульок, скільки було тоді передчасно народжених дітей у Відні. З того часу й святкують цей день, — каже Зоряна Кочерга. — Ми це робимо, щоб привернути увагу до цієї події. Бо це дуже клопітка справа — допомагати передчасно народженим дітям. Вимагає багато сил як у персоналу, так і у батьків, і в адміністрації, щоб їх виростити й відправити в обійми мами”.

Зі слів Зоряни Кочерги, в обласному перинатальному центрі зараз приблизно є 10 “поспішайок”. Для їхнього догляду потрібен великий медсестринський та лікарський пост, каже професорка. Зокрема, одна медсестра опікується двома дітками.

Мар’яна Левандовська, яка прийшла на зустріч з медиками разом із сином Богданом, розповідає, що сьогодні її хлопчик здоровий. Однак, пригадує жінка, десять місяців тому Богдан був найменшою передчасно народженою дитиною у лікарні, яку медики рятували та виходжували понад два місяці.

В обласному перинатальному центрі влаштували свято на підтримку передчасно народжених діток 1
фото Суспільне

“Це була довгоочікувана вагітність – 18 років ми його чекали. Спочатку вагітність проходила нормально, потім у нас почалися проблеми. Я лежала на збереженні до 27 тижня. Він народився дуже маленький, крихітний – 830 г важив. Зараз нам 10 місяців, і син важить 7 кг 700 г”, – ділиться Мар’яна Левандовська.

Матері “ранніх пташок” завітали до медиків з подарунками. Мама Віра Годованець каже, що жінки дуже зближаються з лікарями, які виходжують їхніх немовлят, адже проводять у лікарні більш як два місяці.

“Мій Максимчик народився на 32 тижні вагітності з вагою 1 кг 240 г. Це дуже важкий період для мами, дуже боляче бачити дитинку такою маленькою. Він потрапив сюди з безліччю патологій. Але, дякуючи лікарям, спеціалістам, у нас вже все добре, ми гарно розвиваємося”, – каже Віра Годованець.

Отримали подарунки й самі “поспішайки”. Для них майстриня зв’язала шкарпетки, покривальця та іграшки у формі восьминога.

“Восьминіжка нагадує пуповину матері. Дитинка, коли лежить в кувезі, до неї прикріплені різні трубочки, і дитина їх видирає. А коли малюк ручками перебирає щупальці, то заспокоюється і припиняє видирати катетери. А ще дуже гарно, якщо мама потримає цього восьминіжка і він набереться запаху. Його кладуть туди, у кювез. Уявляєте, як це гарно?” – ділиться майстриня Наталія Калініченко.

Зі слів консультантки відділення реанімації новонароджених обласного перинатального центру Зоряни Кочерги, дитина може провести у лікарні до двох місяців і більше: залежить від її стану.

“У нас є малюки, яким уже виповнився рік. Вони перейшли цей складний шлях від мінімальної ваги тіла. І це надихає, коли ці діти ростуть без обмежень, без порушень розвитку, відчуваємо, що недарма приклали стільки зусиль”, — розповіла консультантка відділення реанімації новонароджених обласного перинатального центру.

Читайте: “Та, що вміщалася на долоні”: у мережі відбулася зворушлива зустріч лікаря із колишньою пацієнткою

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: