fbpx

В обласний онкодиспансер на Франківщині придбали МРТ-апарат за 43 мільйони гривень

Здоров'я 16:40, 06.12, 2019

Сьогодні на комунальному некомерційному підприємстві «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради» ввели в експлуатацію сучасний апарат МРТ.

Під час презентації обладнання голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль підкреслив, що впровадження новітніх технологій – значима складова в розвитку медицини Прикарпаття, в якій активно впроваджуються реформи, передає КУРС із посиланням на пресслужбу ОДА.

«У контексті впровадження медичної реформи наявність такого обладнання є обов’язковим для цього рівня медичного закладу. Це дає змогу на ранніх стадіях виявляти онкологічні захворювання та своєчасно розпочинати лікування, – зазначив Денис Шмигаль. – Пацієнти центру зможуть безоплатно обстежуватися, адже за послуги платитиме Національна служба здоров’я України».

Окрім того, Шмигаль також акцентував увагу на придбанні обладнання для лікування онкозахворювань. За його словами, наразі триває робота щодо створення на Прикарпатті лінійного прискорювача – апарату для якісного та ефективного лікування захворювань онкології.

Зазначимо, магнітно-резонансний томограф Vantage Titan MRT-1510, вартістю 43 мільйони 380 тисяч гривень, закупив департамент охорони здоров’я облдержадміністрації за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (34 млн грн), субвенції на соціально-економічний розвиток (6,0 млн грн) та обласного бюджету (3,4 млн грн).

На переконання головного лікаря центру Володимира Романчука, введення в експлуатацію високоінформативного неінвазивного діагностичного обладнання забезпечить проведення томографічних обстежень органів і систем (головного мозку, спинного мозку і хребта, органів грудної порожнини, підшлункової залози, наднирників, органів опорно-рухової системи тощо). Лікарі зможуть з високою точністю виявляти захворювання, у тому числі онкологічні, встановити правильний діагноз і призначити необхідне лікування.

Дослідження на апараті вже пройшло понад 25 хворих. У загальному за день можна буде обстежувати до 5-7 осіб. Що ж до вартості медичної послуги, то її ціна становитиме 2460 гривень. Однак для онкологічних хворих та хворих з підозрою на онкологію діагностика проводитиметься безкоштовно.

В обласний онкодиспансер на Франківщині придбали МРТ-апарат за 43 мільйони гривень 1
В обласний онкодиспансер на Франківщині придбали МРТ-апарат за 43 мільйони гривень 3
В обласний онкодиспансер на Франківщині придбали МРТ-апарат за 43 мільйони гривень 5
В обласний онкодиспансер на Франківщині придбали МРТ-апарат за 43 мільйони гривень 7
В обласний онкодиспансер на Франківщині придбали МРТ-апарат за 43 мільйони гривень 9

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: