fbpx

В області дефіцит вакцин для планових щеплень дітей і підлітків

Здоров'я 17:17, 06.06, 2022

Станом на 6 червня 2022 року на Івано-Франківщині не вистачає вакцин проти вірусного гепатиту C, поліомієліту, туберкульозу, а також для профілактики дифтерії й правця для підлітків та дорослих.

Про це розповіла експертка з епідеміології департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Євгенія Чурпіта.

З її слів, постачання вакцин на Прикарпаття очікують у найближчі два місяці.

Імунізувати дітей в медзакладах області можуть як жителі Франківщини, так і вимушені переселенці.

“Слід дотримуватися чинного календаря щеплень, затвердженого в Україні. Якщо дитина відстає у проведенні імунізації, то вона має наздогнати пропущені щеплення і таким чином виробляти надійний захист. Додатково проводити якусь вакцинацію не потрібно: добирається пропущена доза”, — каже Євгенія Чурпіта.

За словами фахівчині, на Івано-Франківщині від початку 2022 року медики провели планові щеплення приблизно 24% дітей. Рівень імунізації в області — орієнтовно такий самий, як і загальнодержавний.

Експертка з дитячої імунології департаменту охорони здоров’я ОВА Галина Бенько розповіла, що доставка вакцин ускладнилася через воєнні дії в Україні.

“Проблеми війни: є частина дітей, які невакциновані, є ті, які потребують планової вакцинації. Поки літо, діти більше часу перебувають надворі, контактують, тобто зараження все-таки відбувається”, — говорить Галина Бенько.

З її слів, “невідомо, яка ситуація складеться з настанням осені, тому завдання департаменту охорони здоров’я — максимально захистити дітей”.

“Діти, які мають ті чи інші хронічні захворювання, обов’язково повинні отримати щеплення. Батьки разом із сімейними лікарями повинні переглянути календарі щеплень дітей”, — наголошує Галина Бенько.

Експертка з епідеміології департаменту охорони здоров’я ОВА Євгенія Чурпіта закликала також українських захисників вакцинуватися проти дифтерії та правця. Інфікуватися цими захворюваннями воїни можуть внаслідок травм і перебування в окопах.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: