fbpx

В Отинії протестують проти закриття хірургії у лікарні

Здоров'я 16:12, 02.06, 2020

На мирну акцію протесту вийшли жителі Отинії Коломийського району. Люди просять не закривати хірургічне відділення Отинійської районної лікарні.

Учасниця акції Галина Поважна розповідає, що люди неодноразово писали звернення до головного лікаря закладу – просили відновити роботу хірургічного відділення, яке не працює з 18 травня. Однак лікар досі нічого не відповів. Жінка каже, що лікарня обслуговує не тільки жителів Отинії, а й людей з 22 навколишніх сіл, пише Суспільне.

“Якщо аварія стається, то всіх везуть сюди, у хірургію. Тепер немає куди везти. Поки доїдуть в Коломию чи в Івано-Франківськ, то людина може померти”, – каже Галина Поважна.

З жителями Отинії зустрівся голова Коломийської районної ради Роман Дячук.

В Отинії протестують проти закриття хірургії у лікарні 1

За його словами, причина закриття відділення полягає у тому, що лікарня не підписала контракт з Національною службою здоров’я України щодо надання хірургічних послуг. Роман Дячук пояснив, що для того, аби зареєструвати послугу, лікарня повинна мати відповідне приміщення, матеріально-технічну базу та достатньо працівників.

“У хірургічному відділенні, на жаль, був лише один хірург та анестезіолог. Відповідно, НСЗУ не реєструє послугу при таких умовах”, – розповів Роман Дячук.

З 14 працівників хірургії вже звільнили трьох людей, повідомив лікар-хірург Ілля Босович. За його словами, спроби закрити хірургічне відділення були ще у березні. Каже, вже тоді зверталися до головного лікаря, аби той пояснив причину. Проте відповідь отримали лише в травні.

“Головний лікар нам не пояснив, яка причина. Він просто сказав, що НСЗУ нам відмовила. Очевидно, що головною проблемою є відсутність кадрів. У нас є анестезіолог на 0,25 ставки. А потрібно як мінімум два, які б працювали на постійній основі. Але мені здається, що це бездіяльність нашого головного лікаря, який впродовж двох років не знайшов жодного працівника”, – пояснив Роман Дячук.

Поговорити з головним лікарем Отинійської районної лікарні Віктором Кульчицьким не вдалося – його не було на робочому місці, а на дзвінки він не відповідав. Тимчасовий виконувач обов’язків головного лікаря повідомив, що Кульчицький зараз у короткостроковій відпустці.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: