fbpx

В Україні створили чат-бот для вагітних «Буду мамою»

Здоров'я 18:40, 28.04, 2023

Чат-бот «Буду мамою» – це спеціалізований цифровий сервіс для вагітних, розроблений на основі відкритих даних Національної служби здоровʼя України. Він містить покроковий алгоритм, який допоможе отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги.

Жінка вказує свій тиждень вагітності, отримує перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном і одразу знаходить найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно (незалежно від прописки вагітної чи її фактичного місця проживання). Тобто кілька кліків – і купа збереженого часу, сил і грошей, кажуть розробники сервісу.  

Новий пологовий в Івано-Франківську: яким він буде, розповідає Дмитро Луфер

Супровід вагітності та медична допомога при пологах – це одні з пріоритетних послуг, які оплачує держава в межах Програми медичних гарантій. Це означає, що прийоми лікарів у жіночих консультаціях, обстеження і низка аналізів протягом вагітності, а також медичні послуги під час пологів мають надаватися пацієнткам безоплатно. На жаль, рівень обізнаності майбутніх мам про свої права на безоплатні послуги є незадовільним, що призводить до погіршення фінансового становища родин і виникнення таких негативних явищ, як приховані платежі і невиправдані «благодійні внески» протягом вагітності і пологів. Саме для того, щоб ознайомити вагітних і тих жінок, котрі планують вагітність, про безоплатні медичні послуги, і створено чат-бот «Буду мамою». 

Чат-бот доступний у популярних месенджерах – Telegram та Viber.

Проєкт зі створення чат-бота «Буду мамою» переміг у конкурсі грантів Open Data Services Support. Над розробкою працювали ГО «Ліки Контроль» та БФ «280 днів» у тісній співпраці з лікарями Київського міського пологового будинку № 1.

Проєкт створено за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: