fbpx

В Україні таких всього два: в ІФНМУ презентували унікальний анатомічний стіл

Здоров'я 11:52, 19.01, 2023

Для Івано-Франківського національного медичного університету із Чеської Республіки передали унікальний анатомічний стіл. 18 січня на кафедрі анатомії людини його презентували.

Стіл університет отримав в рамках проєкту «Постачання анатомічних столів для медичних університетів України» та застосовуватимуть для практичного навчання студентів закладу. Він стане перевагою ІФНМУ серед інших медичних закладів України, оскільки таких високотехнологічних столів в нашій країні всього два – в Івано-Франківську та Ужгороді, повідомляє пресслужба університету.

Попередньо, троє викладачів ІФНМУ пройшли навчання у Чехії з використання такого пристрою. До речі, програмне забезпечення цих столів найновіше.

Робота анатомічного столу не залежить від наявності Інтернету; щоб з ним працювати, необхідне лише світло.

«Це великий здобуток, який відкриває чимало можливостей. Такий стіл корисний не лише під час вивчення анатомії людини, але й будь-якої іншої дисципліни у медичному університеті», – розповідає Оксана Попадинець, завідувач кафедри анатомії людини.

Два столи для України закупили за кошти платників податків Чеської Республіки. Його вартість – приблизно п’ять мільйонів гривень.

У пристрої запрограмовано чотири фізичні тіла дорослої людини в розрізі: два чоловічі та два жіночі. Також ще один внутрішньоутробний плід. Їх можна зближувати на екрані і акцентувати увагу на конкретних органах. Усі органи підписані назвами англійською мовою.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: