fbpx

В Україні виявлено 10 випадків штаму "Еріс" — підвиду COVID-19

Здоров'я 17:28, 18.10, 2023

У шести областях України виявили випадки штаму “Epic”. Зокрема у Дніпропетровській, Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях, інформує Міністерство охорони здоров’я України.

«Еріс» — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон». У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старших за 30 років.

Як йдеться у повідомленні МОЗ, симптоми «Ерісу» такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність «Ерісу» — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення цього штаму оцінюється як низький.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: