fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Вбивчий коронавірус вже у Франції, Канаді та Росії: ВООЗ закликала всі держави бути готовими до надзвичайного стану

Вбивчий коронавірус вже у Франції, Канаді та Росії: ВООЗ закликала всі держави бути готовими до надзвичайного стану

Здоров'я 12:17, 26.01, 2020

На сьогоднішній день хворі на досі невідомий коронавірус, який викликав епідемію і став причиною сотень смертей у Китаї, вже з’явилися у 8 країнах.

КУРС писав, що в Україні перевіряють на коронавірус одну особу, – Скалецька

Офіційно підтверджені випадки впродовж кількох останніх днів зареєстрвані у Франції (16 хворих), Канаді (один хворий) та Росії (шестеро людей). Раніше хворих виявили у Таїланді, Південній Кореї, Японії, США. Загалом хворими є понад 2 тисячі людей. Вірус стрімко поширюється, що викликає занепокоєння у медиків.

П’ятьох із підозрою на атипову пневмонію, яку спричиняє вірус, шпиталізували у російському Іркутську, інформує ТСН. У Франції одразу в двох містах – у Бордо і Парижі – госпіталізували хворих.

Наразі у Китаї на карантині вже 18 міст, в яких проживає 56 мільйонів людей. А В Гонконгу оголошено надзвичайний стан. З цими містами припинене будь-яке сполучення.

Китайські епідеміологи підтвердили, що цей коронавірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Ним хворіють і люди, і тварини.

У представництві Всесвітньої організації з охорони здоров’я озвучили базові рекомендації для уникнення зараження невідомим смертельним вірусом:

  • уникати контактів із тваринами;
  • не їсти сире чи погано оброблене м’ясо;
  • уникати контактів із людьми, в яких є ознаки захворювання (особливо з тими, хто повернувся з-за кордону);
  • регулярно та ретельно мити руки;
  • рідше перебувати в людних місцях.

ВООЗ рекомендує медикам усіх держав бути готовими до надзвичайної ситуації.

В Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що створений і почав роботу оперативний координаційний штаб при МОЗ, покликаний не допустити поширення вірусу. До складу координаційного штабу також увійшли представники ДПСУ, МВС України, Держпродспоживслужби та ДМС України.

З сьогоднішнього дня, 26 січня, фахівці санітарно-карантинного підрозділу розпочали перевіряти літаки, які прилітають з Китаю. Пасажирів піддадуть скринінгу з допомогою інфрачервоних термометрів.

Тварини, що ввозяться в Україну, також проходять спеціальний огляд ветеринарних служб. Випадків інфікування тварин зафіксовано не було. 

Вбивчий коронавірус вже у Франції, Канаді та Росії: ВООЗ закликала всі держави бути готовими до надзвичайного стану 1

Про уханський вірус та його особливості розповіла ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун.

Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Звідси і назва, якою зараз іменують цей штам. 

Багато людей, яких вразив вірус, працювали чи відвідували ринок в Ухані. Китайські продуктові ринки, так звані wet markets (мокрі ринки) — це скупчення живих і вбитих тварин, птахів, продавців і туристів. За таких умов вірусу зручно поширюватися поміж тушами, тваринами і людьми.

Лікарі повідомляють, що одужання здебільшого залежить від імунітету людини. Поки відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зокрема слабкий імунітет.

Також з померлих більшість людей літнього віку. У багатьох з них були супутні захворювання, як цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет чи хвороба Паркінсона.

Вірус викликає пневмонію з такими симптомами як кашель, лихоманка та утруднення дихання. Експерти вважають, що інкубаційний період триває близько двох тижнів.

Зараз експерти вважають, що в зоні ризику найбільш ймовірно люди із слабким імунітетом. Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Зараз у соціальних мережах і ЗМІ публікують багато інформації про поширення вірусу і ситуацію загалом. Якщо вам потрібно знайти перевірену інформацію, це можна зробити тут, рекомендує Супрун:

 Фейсбук World Health Organization (WHO) та на сайті: https://www.who.int/
 Сайт CDC (Центрів з контролю та профілактики захворювань в США) http://bit.ly/30GPvGU
 Українською на сторінці Центр громадського здоров’я України

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: