fbpx

ВООЗ застерігає людей, які змішують і поєднують вакцини проти COVID

Здоров'я 17:10, 13.07, 2021

Головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров’я порадила людям не змішувати та не поєднувати вакцини проти COVID-19 від різних виробників, називаючи це “небезпечною тенденцією”, оскільки потрібно більше даних про вплив цього на здоров’я.

“Тут трохи небезпечна тенденція”, – сказала Сумія Сумінатхан на брифінгу в Інтернеті.

Сумія Сумінатхан взяла участь у пресконференції, організованій Женевською асоціацією кореспондентів ООН (ACANU) на тлі спалаху COVID-19, спричиненого новим коронавірусом, у штаб-квартирі ВООЗ у Женеві, інформує REUTERS.

Сумінатхан назвала змішування вакцин під час щеплення – мова про використання різних вакцин іпд час першої і наступних доз – “зоною без даних” учора, у понеділок, 12 липня. Але сьогодні, у вівторок, 13 липня, пресквартира ВООЗ уточнила, що деякі дані є і очікується більше.

Стратегічна консультативна група експертів з вакцин ВООЗ у червні заявила, що вакцину Pfizer можна використовувати як другу дозу після початкової дози AstraZeneca, якщо остання недоступна.

Клінічні випробування під керівництвом Оксфордського університету, що вивчає змішування AstraZeneca та Pfizer, а також вакцин Moderna та Novovax, ще тривають.

“Очікуються дані досліджень сумішей та збігів різних вакцин – імуногенність та безпека повинні бути доказово оцінені”, – заявила ВООЗ в коментарях, надісланих електронною поштою.

ВООЗ закликала людей приймати рішення на основі наявних даних, а не на власний розсуд та перевіряти установи охорони здоров’я.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: