fbpx

Як бути вчителям із протипоказаннями до вакцинації, визначилися в МОЗ

Здоров'я 14:21, 17.10, 2021

Довідки про медичні протипоказання, які роблять неможливою вакцинацію від COVID-19, вчителям буде видавати сімейний лікар.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Коли ми говоримо про вчителів, ми говоримо, що вони будуть або відсторонені від роботи, або вакцинуватися. У наказі йдеться про обов’язковість вакцинації, крім обґрунтованих медичних протипоказань, коли не можна за станом здоров’я. Але, повірте, це невеликий відсоток людей – це 3-4% всього. Це сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», – поінформував Ляшко.

За його словами, надання довідок про наявність протипоказань буде під суворим контролем.

«Зараз ми все робимо для того, аби запобігти відразу будь-яким підробкам. Це буде в електронній системі охорони здоров’я. І довідка так само буде видаватися, як і COVID-сертифікат. Лікар, який видає цю довідку, буде робити медичний запис в електронній системі. І цей медичний запис можна спокійно відстежити, чому конкретній людині дана довідка про медичне відведення, якщо раніше, наприклад, не було записів про таку хворобу в історії хвороби, що ведеться в електронному вигляді», – зазначив міністр.

Нагадаємо, до переліку обов’язкових до вакцинації професій також можуть потрапити соціальні працівники та листоноші. При другому перегляді у список також внесуть співробітників місцевого самоврядування, комунальних підприємств та установ.

КУРС писав: Перелік професій, представників яких відсторонять від роботи без щеплення проти ковіду, затвердило МОЗ

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: