fbpx

Як підготуватися до УЗД: пояснює лікарка Надія Микитинська

Здоров'я 10:45, 08.06, 2020
НА ФОТО: Лікарка УЗД медичного центру Оксфорд Медікал Надія Микитинська

Одним із найпопулярніших видів обстеження є ультразвукова діагностика, на що вказують її доступність та безпечність. УЗД дозволяє визначити форму, структуру та розміри більшості внутрішніх органів, провести оцінку їх функціонування, виявити новоутворення на ранніх стадіях.

Але варто зауважити, що запорукою якісної діагностики є не тільки досвід лікаря та апаратне забезпечення, а й правильна підготовка до обстеження. Як це зробити – розповідає лікарка УЗД медичного центру Оксфорд Медікал Надія Микитинська.

УЗД ОЧП (ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ)

Цей вид діагностики включає в себе обстеження печінки, жовчного міхура та його проток, підшлункової залози і селезінки. Рекомендований при болях у животі, порушенні стільця, диспепсичних розладах.

За 2-3 дні до обстеження лікарі рекомендують не вживати продукти, що викликають здуття та метеоризм (бобові, гриби, капуста, молочні продукти та ін.).

Також зауважую, що саме обстеження варто проводити натщесерце. Якщо ви записані до лікаря на ранкові години, тоді не можна снідати і пити воду, якщо ви записані на обідній або вечірній час – старайтеся не вживати їжі за 6-7 годин до обстеження.

УЗД НИРОК, СЕЧОВОГО МІХУРА

Ці види УЗД проводять при болях у попереку, при підозрі на різного роду ураження нирок,  сечокам’яну хворобу та ін.

Певної специфічної підготовки УЗД нирок не потребує. Варто тільки уникати здуття, а саме відмовитися на кілька днів від згаданих вище продуктів. На УЗД сечового міхура варто прийти з повним сечовим міхуром, для цього за годину поступово випити 500-700 мл води.

Окфсорд Медікал УЗД

УЗД ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ

В залежності від показань та призначення лікаря обстеження органів малого тазу шляхом УЗД можна робити трансабдомінально (прикладаючи датчик до живота) або трансвагінально (ввести вагінальний датчик у піхву). УЗД органів малого тазу проводять при підозрі на вагітність, для діагностики кіст, міоми тіла матки та інших порушень жіночої сечостатевої системи.

Для підготовки до трансабдомінального обстеження варто наповнити сечовий міхур. Як вже згадувалось, варто за годину випити близько 500 мл води. Те саме стосується підготовки до УЗД простати.

Підготовка до трансвагінального обстеження передбачає стандартну підготовку – як до прийому лікаря-гінеколога. Для вашої безпеки на вагінальний датчик лікар одягає презерватив, тому завчасно попередьте лікаря про можливу алергію на латекс.

УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

УЗД молочних залоз не потребує особливої підготовки, але важливим є вибір дати проведення обстеження. Якщо під час самообстеження ви виявили якесь ущільнення, тоді, звичайно ж, варто звернутися до лікаря якомога швидше. Якщо це суто профілактичне обстеження – рекомендовано проводити його на 4-6 день менструального циклу. Саме в ці дні зникає набряк з грудей і вони не є болючими.

Щодо таких видів УЗД, як УЗД щитоподібної залози, серця, суглобів, судин, лімфатичних вузлів та ін. – насправді жодної підготовки не передбачено. При появі підозрілих симптомів або ж при призначенні лікаря ви можете у будь-який час зателефонувати у коллцентр Оксфорд Медікал – оператор зорієнтує вас, які саме обстеження бажано провести та до якого лікаря звернутися, знайдуть найбільш зручний час прийому для вас!

Сучасне обладнання дозволяє провести ранню діагностику багатьох захворювань, а цінова політика центру є доступною для кожного пацієнта! 

Запис на діагностику: 0673777299, 0503777299

Партнерська публікація з Оксфорд Медікал

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: