fbpx

Як позбутися підвищеної пітливості ніг

Здоров'я 20:57, 04.03, 2020

Проблема неприємна не тільки для вас, а й для оточення. Ви соромитеся сильного характерного запаху, уражених грибком нігтів і шкіри, що знімається шарами. Чому небезпечно запускати гіпергідроз стоп і як з ним боротися?

Розбираємося в проблемі

Потові залози в нашому організмі відповідають за терморегуляцію. Якщо ви вийшли в жаркий день на сонце, довго перебуваєте в кімнаті з гарячими батареями або сауні – тіло починає нагріватися. Для внутрішніх органів підвищення температури небезпечно; природа винайшла систему відведення води з організму для його охолодження. Так працює здоровий організм.

Страждаючі від гіпергідрозу люди пітніють без видимої причини. Зазвичай гіпергідроз зачіпає область за вухами, під пахвами, долоні і стопи. На ногах до пітливості швидко додається бактеріальне і грибкове зараження. В особливо запущених випадках починається мацерація шкіри – відшарування верхніх шарів шкіри. З’являється загроза інфікування і гангрени.

Лікарі розрізняють два типи гіпергідрозу. Первинний проявляється вже в дитячому віці, виявити проблему вкрай складно. Вторинний – це наслідок перенесеного захворювання, прояв гіпертеріозу, туберкульозу, клімактеричного синдрому. Часто гіпергідроз розвивається після перенесеного стресу, збоїв метаболізму або прийому ліків.

лікування пітливості стоп

Методи лікування

На початку лікарі-дерматологи проводять консервативну терапію. Спреї, дезодоранти, креми, мазі, суспензії, гелі з певними медикаментами знижують рівень пітливості і запобігають розвитку бактеріального і грибкового зараження. Позбутися від гіпергідрозу, викликаного системними збоями в організмі, консервативними методами вкрай складно.

Лазерна терапія впливає на потові залози і блокує нервові імпульси з метою пригнічення потовивідної функції. Як правило, має тимчасовий ефект.

Радикальне і дороге лікування гіпергідрозу – хірургічне видалення потових залоз. Операція непроста, крім видалення залози, необхідно блокувати всі нервові імпульси електрострумом. Призначають її у виняткових випадках, для хворих з серйозними ендокринними захворюваннями.

Доведений ефект мають ін’єкції ботоксу, або нейротоксину А. Відомий в косметології препарат блокує роботу потових залоз і нервових закінчень. Пітливість припиняється на термін від 6 місяців. У клініці лазерної косметології та хірургії Gold Laser проводять успішне лікування гіпергідрозу. Проблема має рішення, важливо вчасно почати лікування.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: