fbpx

Як виявити та діагностувати рак статевого члена

Здоров'я 18:47, 29.07, 2022

Рак статевого члена – досить рідкісна патологія, яка займає менше ніж 1% серед усіх пухлин. Але саме з цієї причини потрібно бути уважнішими до чоловічого здоров’я, щоб не пропустити онкологію.

Про хворобу

Рак статевого члена – онкозахворювання, що зачіпає тіло пеніса, його крайню плоть або головку. Хоча захворювання рідкісне, його перебіг агресивний і стрімкий. Пухлина швидко дає метастази у життєво важливі органи.

Патологія в основному виникає у чоловіків віком від 55 років, але рак статевого члена може торкнутися і хлопчиків.

Ознаки

Пухлина може бути розташована в будь-якій області пеніса, а також на головці та на крайній плоті. Спочатку вона виглядає як почервоніння чи ущільнення. Далі пухлина набуває форми горбка, може розростатися і перетворюватися на виразку.

Увагу варто звернути на наявність таких симптомів:

 • зміна вигляду шкіри на головці, ущільнення;
 • пігментація зміненої області, неприродний колір;
 • хворобливі виразки на статевому члені;
 • свербіж та печіння ущільненої ділянки;
 • виділення з новоутворення – кров’яні чи гнійні;
 • неприємний запах статевих органів;
 • на пізніх стадіях можуть виникати набряки в ногах.

Впливає рак і на загальний стан здоров’я – пацієнт відчуває пригніченість, занепад сил, апатію, може підвищуватись температура тіла без видимої причини.

Види

Рак статевого члена може бути кількох форм:

 • Виразкова. Для цього виду характерне утворення виразок різного розміру, пухлина швидко поширюється, проникає в печеристі тіла. При цій формі раку швидко виникають метастази.
 • Набрякла. Швидкоросла пухлина, яка практично завжди веде до метастазів.
 • Вузлова. На органі утворюється горбок, який росте на поверхні шкіри. Така пухлина розвивається повільно.
 • Папілярна. Має низьку схильність до метастазування та росте дуже повільно. Розвивається також на поверхні статевого члена.

Для визначення форми раку та його ступеня необхідна діагностика. Вона має бути проведена якнайшвидше, адже пухлина дає метастази в лімфатичні вузли, легені, кістки, печінку та мозок.

Діагностика

Діагностують пухлини крайньої плоті та статевого члена у спеціалізованих клініках. Основними методами визначення раку виступають МРТ та біопсія. Магнітно-резонансна томографія показує структуру тканин у ділянці малого тазу і точно визначає, чи є новоутворення. Надалі відбирається пункція пухлини для визначення її злоякісності.

У ході ранньої діагностики може бути проведено УЗД статевого члена, якщо лікар запідозрив рак за скаргами пацієнта. Додатково здається аналіз сечі та крові. Щоб провести повну діагностику та визначити пухлину, можна звернутись у “Клініку Варта”. Висококваліфіковані фахівці визначать наявність патології, її ступінь, а також підберуть найбільш ефективне лікування.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: