fbpx

Як запобігти старінню мозку, розповіли прикарпатські науковці на Днях України в Німеччині

Здоров'я 13:24, 28.09, 2019

Професор Прикарпатського університету Володимир Лущак взяв участь у Днях України в Тюбінгені, земля Баден-Вюртемберг, Німеччина.

Заходи проходили під тематичною назвою «Просування науки та освіти шляхом міжнародного співробітництва» в рамках щорічної зустрічі Німецько-українського академічного товариства.

У ході  проведення Днів України професори Ольга Гаращук та Володимир Лущак виступили зі спільною доповіддю «Здорове старіння мозку за допомогою калорійного обмеження», в якій представили результати спільного проєкту.

Основні результати, отримані як в німецькій, так і в українській лабораторіях, полягають в тому, що багато відмінностей між молодими і старими мізками встановлено в середньому віці, а також в тому, що певне обмеження в споживанні їжі може частково запобігти віковому зниженню роботи мозку. Після лекції була тривала дискусія.

Дні України в Баден-Вюртемберзі пройшли під головуванням президента Німецько-українського товариства, завідувача кафедри нейрофізіології Тюбінгенського університету, професора Ольги Гаращук та  професора Прикарпатського національного університету, завідувача кафедри біохімії та біотехнології, партнера з питань наукової співпраці, професора Володимира Лущака. Захід проходив під егідою Міністерства науки, досліджень та мистецтва Баден-Вюртемберга за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Посольства України у ФРН, Українського клубу Тюбінгена, Baden-Württemberg International, Nomad Bioscience GmbH. З вітальним словом виступили професор Ольга Гаращук, представник Міністерства науки, досліджень та мистецтва Баден-Вюртемберга, та Дмитро Шевченко, виконуючий обов’язки голови Генерального консульства України в Мюнхені.

У рамках програми заходу відбулися сесії «Найкращі практики в німецько-українській науковій співпраці в Баден-Вюртемберзі» та «Академічна співпраця між вищими навчальними закладами в Баден-Вюртемберзі та України: від обміну студентами до спільних навчальних програм». Також учасники заходу взяли участь в інтерактивній дискусії «Дослідження та розвиток в приватному секторі», конкурсі презентацій кандидатських дисертацій 2019 року. 

Як запобігти старінню мозку, розповіли прикарпатські науковці  на Днях України в Німеччині 1
Як запобігти старінню мозку, розповіли прикарпатські науковці  на Днях України в Німеччині 2

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: