fbpx

Як зберегти жіноче здоров’я взимку?

Здоров'я 19:13, 20.12, 2022
НА ФОТО: Зоряна Лазар, акушер-гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант»

Питання здоров’я завжди актуальне, проте взимку особливо треба дбати про себе, тим більше, що з початку повномасштабного вторгнення маємо ще й постійний вплив стресу. Зоряна Лазар, акушерка-гінекологиня лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант», підготувала список простих і надійних порад, які допоможуть зберегти жіноче здоров’я взимку.

Зоряна Лазар - гінеколог в Івано-Франківську у ЛДЦ Мед-Атлант
Зоряна Лазар, акушер-гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант»
 1. Зима не час для виснажливих дієт
  Зимою не варто займатись схудненням на дієтах, які створені з обмеженим раціоном. Хоча жорсткі дієти взагалі краще виключити. Правильна дієта передбачає якраз повноцінне харчування, що допомагає отримати максимум поживних речовин, підтримати оптимальну вагу тіла. Збалансоване здорове харчування є основою хорошого самопочуття. Також важливо не виходити на вулицю голодними. Відчуття голоду зимою негативно впливає на терморегуляцію.
 2. Одягайтесь тепло і правильно
  Є відомий жарт, що покоління, яке не носило шапки, виростило покоління, яке ходить з голими щиколотками. Важливо вдягатись відповідно до погоди і не допускати переохолодження тіла та кінцівок. Не носіть тісного одягу, не допускайте переохолодження кінцівок чи голови, вдягайтесь у декілька шарів. Очевидно, що теплий одяг сам по собі не захищає від вірусів або бактерій, однак при перемерзанні і послабленні місцевого імунітету є вища ймовірність захворіти.
 3. Дотримуйтесь правил інтимної гігієни
  Для збереження жіночого здоров’я важливо носити білизну з натуральних тканин (особливо взимку) відповідного розміру, не допускайте відчуття незручності чи натирань. Найкращим способом гігієни зовнішніх статевих органів є звичайна вода, не варто зловживати спеціальними інтимними гелями чи милом.
 4. Не відкладайте профілактичні огляди
  Відвідайте свого гінеколога, якщо від попереднього візиту пройшло вже понад пів року, навіть при відсутності скарг. Звичайно, ця порада актуальна для будь-якої пори року, однак саме в період тривалих  зимових свят часто забувають подбати про себе. Найцінніший подарунок від природи — це Ваше здоров’я.
 5. Не намагайтесь зігрітись алкоголем
  Дбайте про себе. Коли все ж перемерзли на вулиці, не намагайтесь зігрітися алкоголем, який створює хибне враження тепла. При вживанні алкоголю розширюються судини на поверхні тіла, що викликає відчуття тепла, однак внутрішні органи в цей час втрачають тепло. 
 6. Фізична активність
  Взимку у багатьох з’являється бажання поменше рухатись і, якщо є така можливість, не виходити з дому. Проте правильно підтримувати помірну фізичну активність. Це може бути те, що ви любите: прогулянки, біг, заняття в спортивному залі в задоволення, однак без виснаження, яке приносить втому.
 7. Повноцінний сон
  Навіть вимкнення електроенергії можна спробувати сприйняти як спосіб раніше лягти спати, щоб сон тривав не менше як 8-9 годин. Здоров’я жіночої статевої системи сильно залежить від гормонів, які, в свою чергу, залежать від циркадних ритмів.

  Дорогі жінки, пам’ятайте, що турбота про себе важлива щодня, це допоможе зберегти здоров’я!

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

 • +38 (095) 00 38 452
 • +38 (095) 00 38 453
 • +38 (097) 41 13 133
 • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
 • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2)

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: