fbpx

Яремчанська лікарня купила дорогі дезінфікуючі рамки у підприємиці з сусіднього села

Здоров'я 11:16, 28.04, 2020

Одна рамка коштуватиме майже 25 тис. грн, хоча інші лікарні купують по 10-15 тис. грн.

Комунальне некомерційне підприємство «Яремчанська центральна міська лікарня» уклало угоду з приватною підприємицею з села Микуличин Іванною Жіляк на придбання чотирьох дезінфікуючих рамок загальною вартістю 99,9 тис. грн. Закупівлю проведено за спрощеною процедурою звітування згідно з ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», пишуть «Наші гроші. Львів» з посиланням на Prozorro.

Згідно з угодою, лікарня придбала «обладнання для проведення дезінфекції хімічним, механічним, фізичним, біологічним та комбінованими методами (автоматична дезінфікуюча рамка ДЗ-8)». Вартість однієї рамки становить 24,98 тис. грн.

Заступник головного лікаря з економічних питань Соломія Фіняк спочатку повідомила, що закупівля була здійснена не за лікарняні гроші, а за кошти Яремчанської міської ради як благодійна допомога. Дві з закуплених рамок вже встановлено, ще дві чекають на встановлення. Проте потім відмовилась від свої слів і сказала, що не знає джерела походження коштів.

Протягом останніх двох тижнів певна кількість українських лікарень також уклала угоди на придбання схожих дезінфікуючих рамок, що призначені для дезінфекції одягу людини, яка заходить чи виходить з приміщення. Принцип дії таких рамок полягає в тому, що, коли людина проходить через неї, спрацьовує детектор руху, який відкриває клапан подачі рідини, яка під тиском розприскує  дезінфікуючу рідину через декілька форсунок, розташованих на рамці. Тиск у системі створює компресор, який подає повітря у резервуар, де знаходиться дезінфікуюча рідина. Дезінфекція відбувається на рівні плечей людини та нижче.

Яремчанська лікарня купила дорогі дезінфікуючі рамки у підприємиці з сусіднього села 1

Одним з основних постачальників цього обладнання сьогодні є ПрАТ «Барський машинобудівний завод» (Вінницька область), який розгорнув виробництво рамок з початку пандемії. Вартість рамок коливається в межах 10-15 тис. грн за одиницю. Наприклад, саме за 10 тис. грн у підприємства придбав рамку «Вінницький обласний клінічний госпіталь ветеранів війни», а «Гайсинська центральна районна лікарня» – за 14 тис. грн. Своєю чергою «Любомльське територіальне медичне об’єднання» (Волинська область) заплатило заводу 15 тис. грн за рамку. Такі рамки купують і у приватних підприємців, наприклад, «Кодимська центральна районна лікарня» – за 11,7 тис. грн.

Технологія виготовлення таких рамок не є революційною чи складною, тому в мережі можна знайти низку оголошень від різних приватних виробників з цінами від 9 тис. грн. Ціна у 24,98 тис. грн, які заплатила Яремчанська лікарня, є найдорожчою.

29-річна Іванна Жіляк зареєстрована приватною підприємицею менше ніж півтора року тому – у листопаді 2018 року. Основний вид її економічної діяльності – «Видання довідників і каталогів». Журналісти попросили її прокоментувати закупівлю, але після того як вона вислухала питання, зв’язок обірвався і більше вона на дзвінки не відповідала.

Раніше тут було зазначено, що Іванна Жіляк є сестрою секретаря Микуличинської сільської ради, сусіднього з містом Яремче. Однак пізніше “Наші гроші” спростували цю інформацію – виявилося, що вони не родичі, а спільна адреса реєстрації є помилкою інформаційної бази. 

Пояснити високу вартість дезінфекційної рамки не зміг і приватний підприємець Сергій Волошин, який, за словами Соломії Фіняк, займався цією поставкою для лікарні. Проте він запевнив, що в цій закупівлі виконував роль виключно кур’єра.

«Мене попросили привезти рамки, що я і зробив абсолютно безкоштовно», – сказав він у телефонному коментарі. При цьому Волошин запевнив, що з підприємицею Жіляк, яка уклала угоду, він не знайомий і просто приїхав за заданою адресою.

До речі, Сергій Волошин мешкає у місті Яремче і є депутатом районної ради міста Надвірна, що також поруч із містом Яремче. Можливо, саме через депутатську діяльність він «дружить» у соцмережах з багатьма мешканцями округу, зокрема й Іванною Жіляк.

Яремчанська лікарня купила дорогі дезінфікуючі рамки у підприємиці з сусіднього села 2

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: