fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • "Не йдіть у бар, не влаштовуйте гулянки": медсестра-заробітчанка розповіла про ситуацію з коронавірусом в Італії. АУДІО

"Не йдіть у бар, не влаштовуйте гулянки": медсестра-заробітчанка розповіла про ситуацію з коронавірусом в Італії. АУДІО

Здоров'я 11:55, 13.03, 2020
НА ФОТО: В Італії запровадили карантин в межах країни - поліція перевіряє машини.

Галичанка Ірина Устіянич, яка більш як 10 років працює медсестрою у приватній лікарні в італійському місті Брешія, розповіла про ситуацію із захворюваністю на коронавірус. А також застерегла земляків не легковажити карантином та заходами санітарної безпеки. 

Лікарня, в якій працює Ірина Устіянич, бере активну участь у допомозі пацієнтам із коронавірусом. Жінка працює медсестрою у відділі ізоляції хворих на коронавірусну інфекцію.

Подаємо повний текст аудіозвернення:

“Хочу вам сказати, що це є величезна проблема. Це є дуже серйозна проблема. Пацієнти поступають важкі, пацієнтів є надзвичайно багато. І вони поступають одночасно. Багато хто потребує механічної вентиляції легенів. У нас, на жаль, механічних вентиляторів є одиниці. А людей поступає десятками.

Державна лікарня, в якій приблизно півтори тисячі місць, вся повна вже пацієнтами. Там вже зайняті всі 8 поверхів. Недоторканими залишилися тільки пологовий відділ, педіатрія і частина кардіології та хірургічні ургенції і травми. По кілька місць буквально в кожному відділі лишається на спеціалізовану допомогу, решта ліжок зайняті пацієнтами з коронавірусом.

В нас почалося в лікарні з маленького відділу – ортопедії, потім відділ ізоляції розширився на окулістику, тепер вже зайняли весь третій поверх і поступово розширяємося далі. Пацієнти поступають складні. Багато вмирають, особливо старші люди.

Наймолодший пацієнт, якого я мала, поступив сьогодні вночі. Дата народження – вересень 1976 року. Мій одноліток. Він поступив з червоним кодом зі “швидкої”. Мав серйозну дихальну недостатність. Ми йому допомагали, до ранку вже стало легше – підключили до апарату штучного дихання, такого простого, не з тих найскладніших. І до ранку йому було вже набагато краще.

Ті, хто старші, хто має якісь патології, мова про хронічні захворювання, то біля деяких із них лікарі ставлять табличку: “Не реанімовувати”. На жаль, мусимо робити і такий вибір на сьогоднішній день, бо хворих є надзвичайно багато. І потребують допомоги дуже багато людей одночасно.

Медична система Італії тріщить по швах. Персоналу вже не вистачає. У нас в лікарні багато медсестер, які навіть не були у відділі ізоляції, похворіли. Так що зменшується людський ресурс, зменшується ресурс економічний, відповідно в Італії зробили серйозний карантин. На дорогах стоїть поліція, перевіряє вибірково машини, хто куди їде. Треба писати автосертифікат, куди ти їдеш і з якої причини.

В супермаркетах усе є. Закупи можна робити, з голоду ніхто не вмирає. В супермаркети запускають певну кількість людей і заставляють дотримуватися дистанції. У нас запускають по 8 чоловік: 8 зайшло, коли попередні 8 вийшли.

Закриті всі бари, всі ресторани, всі розваги. Це є правильно. В такий спосіб ми можемо зупинити всю цю річ.

Поширюйте, будь ласка, це повідомлення максимально, тому що якщо коронавірус прийде в Україну, ви собі з тим не дасте ради. На жаль, це є реальність. Бо Італія вже бореться з останніх сил, вже видихується. Але думаю, що ми тут зможемо дати раду. Йдуть на це величезні кошти. Діра, яка буде економічна, поки про неї ніхто не думає. Але вона точно буде.

Тому у вас і ввели карантин. І це не означає, що ви всі зараз дружно зберетеся і підете в кіно, в піцерію, в бар, будете собі влаштовувати якісь гулянки. Віднесіться до цього дуже серйозно.

Якщо люди приїздять з Італії, ізолюйте їх. Не кидайте в них камінням, бо це не по-людськи, але просто ізольовуйте.

Люди повинні самі розуміти, що якщо є якісь симптоми із підозрою на коронавірус, – температура, сухий, але глухий глибокий кашель, – обов’язково ізольовуйтеся самі. В лікарню йдіть в тому випадку, коли є проблема з диханням. Не біжіть нікуди, не розповсюджуйте інфекцію по всіх. Мінімізуйте всі контакти.

В Італії з цим зараз дуже строго. І люди цього дотримуються. Нарешті люди зрозуміли, що це є величезна біда і ставитися до неї треба відповідно.

Так що тримайтеся, боріться і будьте розумні! Найважливіше – усвідомити, що відбувається, і серйозно до того поставитися. Хай щастить!”

В Україні на даний час підтверджені лабораторно три випадки коронавірусного захворювання: один – у Житомирській області, два – в Чернівецькій.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: