fbpx

З вересня оригінальність ліків можна перевіряти за штрих-кодом в гаджеті

Здоров'я 12:11, 25.07, 2019

На упаковки з ліками в Україні у вересні почнуть наносити спеціальне маркування. Для пацієнтів розроблять мобільний додаток, який скануватиме цей код і дасть можливість визначати оригінальність ліків.

Із 1 вересня на упаковки з ліками будуть наносити спеціальне маркування, яке дасть можливість боротися з підробками. Відповідну постанову 24 липня ухвалив Кабінет Міністрів України, повідомила пресслужба МОЗ.

“Із вересня 2019 року в аптеках з’являться лікарські засоби зі спеціальним маркуванням: 2D-кодом на упаковці (шляхом нанесення на кожну упаковку лікарського засобу двомірного штрих-коду). Цей спеціальний код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему моніторингу обігу лікарських засобів. У рамках пілотного проєкту можуть брати участь виробники, імпортери, дистриб’ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров’я, аптечні заклади”, – повідомили в МОЗ.

У відомстві зазначили, що на більшості іноземних препаратів, які продають в Україні, такий код уже є. Його також наносять і деякі українські фармацевтичні компанії.

До кінця 2019 року в пацієнтів з’явиться можливість перевіряти оригінальність препаратів за допомогою мобільного додатка. Його наразі розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

“Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб, зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм”, – додали в міністерстві.

У МОЗ переконані, що це допоможе державі відстежувати ланцюжок постачань ліків і вчасно реагувати на порушення.

Згідно з Концепцією реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації ліків, ухваленою у квітні, до кінця 2020 року буде реалізовано пілотний проєкт, у 2021–2023 роках будуть поступово впроваджувати обов’язкове маркування препаратів і моніторинг їх обігу, пише Гордон.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: