fbpx

Знімок через 10 секунд: у Калуській поліклініці модернізували рентгенапарат

Здоров'я 09:54, 09.10, 2019

З початку жовтня у Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги запрацював модернізований цифровий рентгенапарат для дослідження легень.

Як повідомив головний лікар поліклініки Михайло Гаврилишин, роботи з оцифрування старого флюорографа провела київська фірма «Телеоптіка», яка перемогла в тендері. Вартість обладнання, монтажу та навчання персоналу обійшлася у 542 тисячі гривень, інформує “Калуш ФМ”.

За словами Михайла Гаврилишина, модернізація цифрового ренгенапарата дає змогу оптимізувати роботу рентгенвідділу поліклініки. Тепер знімок можна отримати через 10 секунд після обстеження.

Крім того, що покращена швидкість і якість діагностики, на 40% зменшується опромінення людини.

Відчутною буде і економія на матеріалах, адже тепер вже не треба закуповувати флюороплівку, проявники, фіксажі.

“За рік економія орієнтовно становитиме 25% від вартості проведених робіт. Мінімізується також роль людського фактора при проведенні досліджень, звідси якісніша діагностика”, — зауважує Михайло Богданович.

Рентгенлаборант Марія Лавриненко каже, що тепер працювати набагато легше. Вже не потрібно проявляти щодня метри плівки, розрізати, висушувати. За 10 секунд на моніторі комп’ютера є якісний знімок, який відразу перекидають рентгенологу, щоб зробив опис.  

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: