fbpx

До Дня міста Франківськ отримав фотокопії підтвердження своїх привілеїв від 7 травня 1662 року

Наша історія 09:35, 05.05, 2023

З нагоди відзначення 361-ї річниці Івано-Франківська, колишнього Станиславова, місто отримало пам’ятку. З ініціативи директора Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Любомира Слободяна в мерію передали фотокопії оригіналів документів, які підтверджують його привілеї при заснуванні.

До Дня міста Франківськ отримав фотокопії підтвердження своїх привілеїв від 7 травня 1662 року 1

Це фотокопії реєстрових записів з архіву Ягеллонської бібліотеки Кракова, де зберігаються записи про “Підтвердження привілеїв міста Станиславова”, датовані 7 травня 1662 року. А також “Підтвердження магдебурзького права”, датоване 14 серпня 1663 року, повідомив міський голова Франківська Руслан Марцінків.

До Дня міста Франківськ отримав фотокопії підтвердження своїх привілеїв від 7 травня 1662 року 2

Саме 7 травня 1662 року Станиславів отримав привілей від Андрея Потоцького про магдебурзьке право, яке офіційно надавало поселенню статус міста. 14 серпня 1663 року польський король Ян Казимир юридично підтвердив надання місту Станиславу магдебурзького права і затвердив герб міста у вигляді відчиненої брами із трьома вежами та хрестом «Пилявою» (знаком Потоцьких) у створі воріт. Ці документи є остаточним підтвердженням офіційної дати заснування міста.

До Дня міста Франківськ отримав фотокопії підтвердження своїх привілеїв від 7 травня 1662 року 3

Подаровані декоративно оформлені фотокопії, зроблені з оригіналу архівних реєстрових записів, й перекладені українською мовою, планують передати у краєзнавчий музей. Аби кожен мешканець Франківська міг ознайомитися з історичними документами.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: