fbpx

Два храми на Прикарпатті внесли до списку ЮНЕСКО під посилений захист

Наша історія 09:28, 12.09, 2023

ЮНЕСКО внесла 20 об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом. Серед них – два дерев’яні храми на Івано-Франківщині.

На третьому позачерговому засіданні Комітету Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту Україна виступила з ініціативою внесення 20 об’єктів до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом. Про це повідомив Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад.

Серед них – два об’єкти Івано-Франківської області: церква Різдва Пресвятої Богородиці у Нижньому Вербіжі та церква Зіслання Святого Духа у Рогатині (дерев’яні церкви Карпатського регіону).

Учасники та присутні Комітету висловили солідарність з Україною та українським народом, а також висловили глибоку стурбованість через цілеспрямоване знищення культурного сектору російськими військами.

За результатами засідання була прийнята Декларація про захист культурної спадщини в Україні, запропонована українською стороною.

Довідково. Тимчасовий порсилений захист ЮНЕСКО – механізм, встановлений Другим протоколом 1999 року до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року. Його головна мета — забезпечити повний та ефективний захист культурних цінностей під час міжнародних або неміжнародних збройних конфліктів.

Статус об’єкта Світової спадщини дає кілька переваг, зокрема додаткові гарантії збереження і цілісності, підвищення престижу країни та міста, популяризацію об’єктів і розвитку туризму, а також пріоритетність у залученні фінансових коштів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: