fbpx

Краєзнавчий музей оцифрує архів УПА, знайдений на Городенківщині

Наша історія 14:45, 25.07, 2023

Івано-Франківський краєзнавчий музей бере участь у проєкті Memory Savers. Минулого тижня музей отримав доступ до бази даних museum-digital. Першою колекцією, що буде оцифрована у цій базі, стане архів УПА, що був знайдений у 2017 році у селі Поточище (зараз Городенківська громада) на Івано-Франківщині, повідомляють на сторінці музею у фейсбуці.

Краєзнавчий музей оцифрує архів УПА, знайдений на Городенківщині 1

Архів включає в себе агітаційні листівки, брошури та звіти про діяльність армії, виготовлені у 40-ві роки ХХ ст.

Краєзнавчий музей оцифрує архів УПА, знайдений на Городенківщині 2

УПА від початку своєї діяльності ставила за мету визволення України з-під радянської та німецької окупації та проголошення незалежності від обох країн. Тож у агітаційних листівках часто зустрічають заклики “ВОЛЯ НАРОДАМ. ЗА УКРАЇНСЬКУ САМОСТІЙНУ СОБОРНУ ДЕРЖАВУ. ВОЛЯ ЛЮДИНІ.” Крім того, використовуються образи Т. Г. Шевченка та І. Я. Франка як символи патріотизму та національної гідності.

Ініціатива Memory Savers спрямована на підтримку музеїв, їх працівників та молодих людей, які цікавляться кар’єрою в музейній сфері. Проєкт реалізується Центром цифрової історії (Рівне, Україна) та SUCHO (Saving Ukrainian Cultural Heritage Online) і фінансується з коштів Фонду EVZ (“Пам’ять, відповідальність, майбутнє”, Берлін, Німеччина). 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: