fbpx

Макет Тисменицької брами Станіславівської фортеці зроблять металевим

Наша історія 17:44, 21.01, 2022
НА ФОТО: тут була Тисменицька брама

В Департаменті містобудування та архітектури Івано-Франківська відбулася робоча нарада щодо розробки макета Тисменицької брами Станіславської фортеці.

Ескізи макета розроблені згідно з дослідженнями та в співпраці з істориками, які вивчали історичні брами аналогічних часів та міст, з врахуванням вимоги інклюзивності для громадських просторів.

Нагадаємо, Рештки Тисменицької брами Станиславівської фортеці хочуть перетворити на “туристичний магніт”

Виконати макет планується з металу в масштабі 1:100. Розміщення – безпосередньо біля віднайденого та ознакованого фундаменту брами, на розі вулиць Галицької та Лесі Українки.

Макет Тисменицької брами Станіславівської фортеці зроблять металевим 1

Детальний ескіз авторства Стаха Бурчака у співпраці з архітектором Остапом Дольним та кандидатом історичних наук Зеновієм Федунківим представили на розгляд директора Департаменту містобудування та архітектури Ореста Кошика і головного спеціаліста міського відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака.

Учасники наради обговорили основний концепт роботи над макетом, ключові моменти щодо зовнішнього вигляду, місця розташування, інформаційного наповнення тощо. Зокрема, анотації на макеті пропонуються українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля.

В подальшому є можливість використання аналогічних макетів для ознакування визначних будівель та споруд Івано-Франківська. Такі стели безумовно стануть інформаційною та туристичною родзинкою міста. Тож було прийнято рішення кінцевий варіант макета представити на розгляд консультативної ради з охорони культурної спадщини при Департаменті, щоб врахувати фахові зауваження та пропозиції спеціалістів.

Макет Тисменицької брами Станіславівської фортеці зроблять металевим 2

ЧитайтеЩо робити з Тисменицькою брамою: франківські архітектори показали свої проєкти

встановлення макета є другою чергою робіт по проєкту консервації та ознакування Тисменицької брами Станіславської фортеці. Розпочату реалізацію першої черги робіт буде завершено при настанні сприятливих погодних умов.

Макет Тисменицької брами Станіславівської фортеці зроблять металевим 3

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: