fbpx

Сенсорні панелі, інтерактивний гід: яким буде цифровий Музей зброї у Палаці Потоцьких

Наша історія 17:49, 20.11, 2020

У Франківську презентували візуальну концепцію Музею зброї у Палаці Потоцьких. Проєкт – цифровий, інтерактивний.

У рамках проєкту «Назад до спільних коренів» (ROOTS) ROOTS – Back to our Common Roots, що впроваджується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 за співфінансування ЄС, в Івано-Франківську відбувся «Фестиваль культурного різноманіття».

У рамках фестивалю відбулися презентації візії Музею зброї в місті Івано-Франківську. Проєкт представила очільниця проєктно-вишукувального відділу КП ПІК «Палац» Лариса Поліщук.

Сенсорні панелі, інтерактивний гід: яким буде цифровий Музей зброї у Палаці Потоцьких 1

Також відбулося онлайн-представлення візії Музею культурного різноманіття в місті Ботошані, яке є партнером проєкту.

В Івано-Франківську під час реалізації проєкту будуть проведені роботи з облаштування музею зброї в одному з приміщень корпусу Ж на території Палацу Потоцьких. Музей буде інтерактивний, цифровий, наповнений спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення і сенсорними пристроями.

Сенсорні панелі, інтерактивний гід: яким буде цифровий Музей зброї у Палаці Потоцьких 2

Варто зауважити, що, окрім створення виставкових експонатів, проєктом передбачено і проведення необхідних для цього ремонтно-реставраційних робіт та робіт з інженерного забезпечення музею, зазначають у пресслужбі Палацу Потоцьких.

Приміщення будівлі будуть розплановані під музейно-виставкову функцію з необхідними додатковими приміщеннями обслуговування: вхідна зона, рецепція з адміністрацією, гардероб, санвузли, універсальний експозиційний простір.

Сенсорні панелі, інтерактивний гід: яким буде цифровий Музей зброї у Палаці Потоцьких 3

Концепцією музею передбачено облаштування кожної інформаційної зони приміщень сучасною презентаційною технікою: у вхідній зоні будинку – сенсорна панель, проєкційні відео; у зоні перед входом до основного музейного приміщення – інтерактивний віртуальний промоутер-гід, інтерактивне проєкційне відео; у головній залі – мультимедійні вітрини, інтерактивна сенсорна панель, динамічні зображення, панорамні медіа тощо.

Сенсорні панелі, інтерактивний гід: яким буде цифровий Музей зброї у Палаці Потоцьких 4

Крім закупівлі обладнання й наповнення експозиції музею, Програмою передбачені кошти на виготовлення науково-проєктної документації та власне на ремонтно-реставраційні роботи та інженерне забезпечення. Станом на зараз визначено та погоджено із Програмою межі опрацювання, площі та об’єми корпусу Ж, в яких розміщуватиметься інтерактивний «Музей зброї». Передбачений комплекс реставраційних робіт.

Сенсорні панелі, інтерактивний гід: яким буде цифровий Музей зброї у Палаці Потоцьких 5

На вході в музейний простір буде облаштовано пандус для безбар’єрного доступу маломобільних груп населення. Також буде завершено реставрацію автентичних вхідних дверей.

Крім музейно-виставкової функції, приміщення планується використовувати для різнопланових клубних та пізнавальних зустрічей за тематикою, що відповідає музейній. Більше про проєкт читайте за посиланням

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: