fbpx

У Франківську встановили стенд на місці входу в колишнє Станіславське гето

Наша історія 12:55, 04.04, 2023

В Івано-Франківську з’явився інформаційний стенд про Станіславське гето. Стенд символічно встановили на місці входу, так званого шлюзу, на початку вулиці Бельведерської.

Про це JewishNews повідомив Ігор Перельман, керівник Івано-Франківської єврейської релігійної громади.

Стенд встановлено на вулиці Бельведерській — головній артерії гето у період нацистської окупації міста.

Станіславське гето, створене 20 грудня 1941 року, було найбільшим на Прикарпатті. Воно простягалося в межах вулиці Галицької, вулиці Седельмаєрівської (нині — Любомира Гузара) та єврейського цвинтаря.

Спочатку гето було «відкритим» і мало 6 виходів (“шлюзів”), а з 20 квітня 1942 року, коли його закрили, діяв тільки один «шлюз» на Бельведерській.

На території гето загинуло більше як 4 тисяч євреїв. Основне місце масового розстрілу євреїв у гето — колишня площа Вандлера.

У жовтні — листопаді 1942 року в гето «переселили» кількасот євреїв-спеціалістів із усієї області та створили в одному з кварталів Judenlager – єврейський табір. 23 лютого 1943 року гітлерівці ліквідували гето разом із його мешканцями.

Нагадаємо, минулої осені у Франківську відбувся фестиваль єврейської культури з дегустацією

Читайте: “Наближаємося до правди, якою би страшною вона не була”, – у Франківську презентували книгу про голокост місцевих євреїв

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: