fbpx

У Словенії відкрили пам'ятник воїнам 20-го Станіславського стрілецького полку

Наша історія 12:34, 18.05, 2022

17 травня у Словенії було відкрито пам‘ятник теробороні Галичини, яка захищала землі Словенії у часи Першої світової війни.

У громаді Нова Горіца в парку Пановец відбулося урочисте відкриття відновленого пам’ятника українським воїнам 20-го Станіславського стрілецького полку Австрійської армії. Саме цей стрілецький полк формувався у нинішньому Івано-Франківську, інформує пресслужба Івано-Франківської міської ради.

У Словенії відкрили пам'ятник воїнам 20-го Станіславського стрілецького полку 1

Пам‘ятник, що встановили самі воїни у 1917 році, на жаль, був зруйнований. Завдяки співпраці Посольства України в Республіці Словенії та муніципалітетом Нової Горіци з іншими установами та підприємствами Словенії відбулася реконструкція цього пам‘ятника.

Участь у вчорашньому заході взяли Посол України Михайло Бродович, мер муніципалітету Нова Горіца Клемен Міклавич, директор Дипломатичного протоколу Міністерства закордонних справ Словенії, експосол Словенії в Україні Наташа Прах, Почесний консул України в Словенії Санді Брезовнік, представники української громади в Словенії, словенські науковці та журналісти.

Довідково: 20-й Станиславський стрілецький полк формувався в Станиславові, тобто в нинішньому Івано-Франківську.

Інша його назва – 20-й полк ландверу «Станиславів», тобто це підрозділ крайової, або територіальної, оборони. Він був сформований у 1889 році.

В австрійської армії всі піхотні полки ландверу отримали назви від міст, де вони дислокувались, тому 20-й піхотний полк крайової оборони отримав назву «Станиславів».

Полк входив до складу 86 піхотної бригади 43 піхотної дивізії ІІІ корпусу ландверу. Корпусне керівництво було в австрійському Граці.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: