fbpx

Акустичні гітари: як обрати, ціни, на що звернути увагу при покупці

Стиль життя 15:49, 13.06, 2022

При виборі інструменту музиканти зазвичай звертають увагу на ряд критеріїв. Ціна є одним із найбільш значущих факторів для багатьох. Скільки коштує акустична гітара, з чого вона зроблена, який бренд – усі ці питання мають неабияке значення. З ними варто визначитися заздалегідь, щоб зробити правильний вибір на користь якісного інструменту.

Акустичні гітари: як обрати, ціни, на що звернути увагу при покупці 1

Критерії, що визначають ціну гітари

Є кілька аспектів, що формують вартість акустичної гітари. Будь-який музичний інструмент має бути грамотно спроєктований і, звичайно, правильно виконаний. Оскільки гітара – це досить складна конструкція, до її виробництва важливо поставитися відповідально. Це, в свою чергу, означає додаткові витрати. Втім, не завжди дорожнеча пропорційна якості виробу.

Отже, розглядаючи лінійку цін у магазинах музичних інструментів, наприклад таких як “Гітарний дім”, можна помітити тенденцію. Чинники, які найбільше впливають на ціну гітар:

  • дерево, з якого було зроблено корпус та гриф;
  • якість обраної фурнітури;
  • країна, в якій зроблена гітара;
  • популярність та репутація бренду.

Так, це лише поверхнева оцінка формування вартості музичних інструментів. Проте вона буде корисною, наприклад, для новачків, які не можуть визначитися з відповідним варіантом. До того ж, виділивши для себе найважливіші критерії, можна цілком вкластися в бюджет.

Цінові категорії гітар

Яка ціна вважається “нормальною” для гітари? Тут немає єдиної правильної відповіді. Звичайно, краще придбати якісний товар від відомого бренду з гарною репутацією. Проте далеко не кожен може собі це дозволити. Тож доводиться чимось жертвувати. Та й тим, хто тільки вчиться грати на акустичній гітарі, не хочеться одразу витрачати великі суми на нове хобі. Загалом можна виділити 4 цінові категорії інструментів:

  1. Дешеві гітари від невідомих брендів, виготовлені в Азії. Зазвичай це копії популярних інструментів, які є більш економними версіями. Коштують такі вироби у межах 3000 гривень.
  2. Бюджетні товари дочірніх брендів. Чудова опція для новачків. Саме їх рекомендують для навчання із нуля. На такі гітари виробники зазвичай встановлюють ціни від 4 до 7 тисяч гривень.
  3. Серійні інструменти – це чудовий варіант для тих, хто виріс з бюджетного варіанту. Їхній ціновий діапазон набагато вищий – від 10 до 20 тисяч гривень. Такі гітари цілком підійдуть професійним музикантам.
  4. Бутикові інструменти. Тут ціна може перевищувати 30 тисяч гривень та не має верхньої межі. Зазвичай це лімітовані лінійки, які мають неперевершену якість та кастомні особливості.

Загалом ця класифікація дозволить визначити, яка гітара підійде під конкретну мету. Можна поступово підвищувати клас свого інструменту, освоюючи навик та розуміючи, з яким виробом грати комфортніше.

Акустичні гітари: як обрати, ціни, на що звернути увагу при покупці 2

На що звернути увагу при покупці

Крім ціни, купуючи інструмент, можна звернути увагу на існуючі відгуки від звичайних користувачів та професіоналів. Також можна оцінити звучання гітари за оглядами експертів. Наразі для цього є необмежені можливості. Звичайно ж, інструмент має бути зручним і відповідати цілям, які ставить перед собою покупець. Тільки в цьому випадку хобі принесе користь та позитивні емоції.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що акустичні гітари дуже варіюються в ціні. Є кілька показників, що визначають вартість виробу. Кожен обирає собі інструмент залежно від бюджету, початкових цілей і рівня володіння. Звернувши увагу на думки фахівців та власні уподобання, можна знайти для себе ідеальну опцію для музичних сесій, що надихають.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: