fbpx

Чим відрізняються гірські велосипеди від міських

Стиль життя 17:19, 18.06, 2021

Протягом останнього десятиліття на піку популярності в нашій країні, як і багато де в світі, перебувають гірські велосипеди, які впевнено обганяють за цим показником інші види веломашин.

Комплектація гірського велосипеда

Купуючи гірський велосипед, необхідно уважно вивчити всі його комплектуючі. Адже особливістю такого засобу пересування повинна бути практичність і надійність, тому багато його елементів мають свої конструктивні особливості.

  • Рама — найголовніший елемент будь-якого велосипеда. Сядьте на велосипед і спробуйте дістати ногами до землі. Якщо велосипед не відповідає вашому зросту та вазі, про комфортну їзду можна забути. Для MTB-байків характерні рами з таких матеріалів, як алюміній, сталь або карбон.
  • Амортизаційна вилка. Якщо йдеться про гірський велосипед, то краще зупинити свій вибір на вилці, яка підкачується повітрям. Вона гарантує вам максимально комфортну їзду і добре поглинає вібрацію.
  • Гальма. Будь-який велолюбитель розуміє всю важливість цієї комплектуючої, тому тут краще не економити. Зупиніть свій вибір на дисковій гідравліці. Така система гальм реагує на найменше пересування ручки, що означає додаткову безпеку під час їзди.
  • Колеса і шини. Класичний діаметр колеса гірського велосипеда коливається в межах від 26 до 29 дюймів. Однак деякі байки оснащено колесами діаметром 28 дюймів. Що стосується шин, то малюнок протектора повинен бути максимально вираженим і рифленим, що забезпечить ідеальне зчеплення з будь-яким типом поверхні в умовах бездоріжжя.

На сайті https://veloplaneta.ua/gornye представлено широкий вибір гірських велосипедів.

Чим відрізняються гірські велосипеди від міських 1

Що вибрати — гірський або міський велосипед

На відміну від гірського, міський велосипед сконструйовано для спокійного катання по гладких міських вулицях. Його колеса великого діаметру, що забезпечує хороший накат, вони мають неширокі покришки з дрібним малюнком протектора. Вилку зазвичай роблять жорсткою, а трансмісію — з невеликим числом передач. Конструкція міського велосипеда передусім покликана забезпечити комфорт велосипедиста, тому велосипед обладнано:

  • крилами-антибризковиками;
  • зручним багажником, а нерідко і кошиком для речей або покупок;
  • захистом ланцюга;
  • широким м’яким сідлом, яке нерідко жартівливо називають «диваном», встановленим на амортизаційному штирі.

Посадка зменшує навантаження на руки, велосипедист в сідлі нерідко сидить майже вертикально, як на стільці. Кліренс занижений, каретка знаходиться нижче осі втулок. Перемикання швидкостей можна виконувати не тільки під час руху, а й стоячи (на моделях з планетарною втулкою), що дуже зручно саме для міського катання. Міські велосипеди комплектуються дзвінками, фарами, дитячими сидіннями та іншими аксесуарами.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: