fbpx

Добірка для вибагливих: художні книги про книги

Стиль життя 13:56, 15.01, 2020

Чимало відомих нам явищ фігурує в літературі. Чи не в кожному творі є описи людей, пейзажів, тварин чи архітектури. Звісно, найбільшу частину зазвичай займають описи зовнішності та почуттів головних героїв. А як щодо видань про… самі книжки? Пропонуємо вам незвичану добірку творів, важливою частиною атмосфери яких є книги.

Дорослі та дитячі книги про книги

Гарним прикладом книги про книги для дітей є твір Клауса Гагерупа «Дівчинка, яка рятувала книжки». Це зворушлива історія про дівчинку Анну, що увесь вільний час проводила за читанням книжок з улюбленої бібліотеки. Та одного разу вона дізналась, що література, яку рідко беруть, підлягає негайному знищенню. Тоді дівчинка починає позичати саме ті книги, що знаходяться під загрозою, намаючись їх врятувати. Цей твір — повчальна життєва історія про складнощі сімейний стосунків, страх втрати близьких та таємниці читання, дізнатися про які буде цікаво як дітям, так і дорослим.

«Читець у ранковому експресі» Жана-Поля Дід’єлорана – це одна з тих книг, в яких персонажі читають книги, роблячи це важливим щоденним ритуалом. Головний герой, працівник заводу з переробки макулатури, кожного ранку сідає на одне і те ж місце у потязі та читає вголос сторінки з врятованих на роботі книжок. Та одного разу його звичне сидіння виявляється з сюрпризом і чоловік знаходить флешку із незвичним щоденником невідомої жінки. Чому саме зараз і який до цього має стосунок його ремесло? Які цікаві зміни можуть трапитися з кожним та дозволять розфарбувати життя яскравими кольорами? Усі відповіді — у цій інтригуючій історії, що не дозволить нудьгувати.

Серед нових творів про книги, що рекомендовані для читання, варто відмітити книжку «П’ять четвертинок апельсина» Джоан Харріс. Фрамбуаза, головна героїня, отримує у спадок незвичайну книгу з рецептами, на сторінках якої знаходить ще й примітки своєї матері, що мала, як виявилося, багато таємниць. Повернувшись до містечка, де пройшло її дитинство, Фрамбуаза мріє відкрити лише маленьке кафе, а відкриває нові сторони своєї душі та секрети своєї родини. Ця щемлива історія з присмаком гірчинки занурює у світ, де правда все ж спливає назовні навіть через багато років, а вчинки минулого накладають відбиток на майбутню долю.

Неможливо пройти повз один з таких літературних творів про книги як «Славетне життя Ей-Джея Фікрі» Габріель Зевін. Сам Ей-Джей — нещасний вдівець, що зловживає алкоголем та намагається втримати на плаву власну справу — книжковий магазин. На додачу хтось краде колекційне видання Едгара А. По. Здавалося б, це повний крах. Та несподівано в житті пана Фікрі з’являється маленька дівчинка у рожевій сукні, для якої книжки — щось незвідане та напрочуд цікаве. Низка неочікуваних подій поверне герою віру у людей, кохання та сімейні цінності. Твір сповнений атмосфери родинного тепла, гумору та посилань на відомі книжки, фільми та серіали, а головне – дає їжу для роздумів на довгий час та лишає приємний післясмак.

Сучасною класикою серед книг про літературу вже став доробок Шона Байзела «Щоденник книгаря». Цинічний власник букіністичної крамнички у Шотландії постійно бурчить на своїх покупців, любить напівтемряву та людей, що з ним погоджуються. Книга сповнена саркастичних висловів, динамічних подій та філософських думок, що можуть як обурити, так і змусити довго сміятися. Персонажі описані просто, але разом з тим так, що кожен може упізнати в них самого себе. А центром оповіді, звісно, є антикварна література, довкола якої обертається світ книгаря.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: