fbpx

Експерти розповіли, які фактори при покупці косметики визначають вибір споживача

Стиль життя 12:34, 15.08, 2022

У 2022 році експерти компанії GfK провели низку досліджень, у ході яких встановили: на ринку продовжується низхідний тренд, який став актуальним у 2021 році. Детальніше про те, які фактори впливають на споживчий вибір і чому ринковий оборот знижується, розповідаємо у статті.

Основні тренди каналів продажу

Чому обсяг ринку впав? Це пояснюється кількома чинниками. По-перше, споживачі зменшили витрати на косметичну та парфумерну продукцію. По-друге – наземні магазини косметики та парфумерії починають поступово поступатися позиціями платформам електронної комерції. Так відбувається через те, що інтернет-магазини ефективно займаються просуванням своїх послуг, не скупляться на рекламу.

Щоб збільшити лояльність клієнтів, вони пропонують потенційним покупцям систему заохочень. А ще, на думку експертів, промокоди та інші бонуси, наприклад знижки на Айхерб з yourherbs.ru, стали ефективним інструментом залучення нових покупців. Отже, інтернет-торгівля демонструє стійкі показники зростання: збільшення на 23% у грошах.

Крім того, людей, які купують косметику та парфуми в інтернеті, приваблює можливість придбати необхідне не виходячи з дому, а також отримати заохочення від компанії. Наприклад, якщо зробити замовлення на iHerb https://yourherbs.ru/ru/registracziya-i-zakaz-na-iherb/, можна отримати бонуси, у тому числі секретні знижки, знижки тижня.

Тепер косметика для догляду за обличчям і тілом популярніша за декоративну

Цей тренд оформився в 2021 році і в 2022 тільки ще більше зміцнився: пріоритети споживачів на стороні якісного домашнього догляду за шкірою та волоссям. За останній рік рівень продажів засобів для догляду за особою зріс на 3% проти минулого і до 2026 року планомірно збільшуватиметься.

Зафіксовано велику популярність антиейдж косметики, у тому числі:

  • масок для обличчя;
  • кремів та сироваток для обличчя;
  • філерів для домашнього використання;
  • пілінгів.

Найбільш покупна категорія товарів – косметика для волосся. Це шампуні, бальзами, кондиціонери, засоби для фарбування. Фіксується тенденція зростання їхньої популярності на 7%. Що стосується засобів для душу та ванни, зростають продажі рідкого туалетного мила, в той час як попит на тверде мило падає.

Про які споживчі тренди майбутнього у сфері косметики можна говорити?

Серед значних трендів маркетологи виділяють тренди на натуральність та спрощення, тобто використання мінімальної кількості доглядових засобів. Також вони відзначили:

  • Anti-age-тренд – бажання добре виглядати у зрілому віці.
  • Тренд на усвідомлене споживання, що проявляється у покупці економічних упаковок косметики.
  • Тренд на ЗСЖ та екоактивізм, який проявляється у використанні етичної та веганської продукції, а також засобів у біорозкладаній упаковці.

Підбиваючи підсумки, зазначимо: надалі розвиватимуться нові канали продажів, а значущість смартфонів та соціальних мереж для ринку косметики лише зростатиме. Тому рітейлери та виробники повинні задуматися, як використовуватимуть ці тренди для свого зростання.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: