fbpx

Франківці створили косплейні костюми Ironwoman і космонавтів

Стиль життя 12:20, 23.10, 2019

Нові костюми Ironwoman і космонавтів нещодавно створили фахівці івано-франківської майстерні "Any Robots”.

Майстерня Павла та Анни Оголів працює з 2017 року. Франківські майстри виготовляють 13 моделей “робокостюмів”, серед яких герої коміксів, трансформери, космонавти і навіть тиранозавр.

Трансформери, роботи і супергерої народжуються в Івано-Франківську

Вперше костюми Іronwoman і космонавтів показали на Comic Con Ukraine у Києві – наймасштабнішому фестивалі коміксів та косплею у Східній Європі. Відвідувачі були в захваті: не могли повірити, що це зроблено в Україні, в Івано-Франківську, пише Sotka.life.

Ідея костюма Ironwoman з’явилася, коли Павло та Анна зрозуміли, що у фінальній частині серії фільмів “Месники” буде залізна жінка.

“Ми робили костюм за коміксами. Наша модель виглядає так само… Коли ж вийшов фільм, виявилося, що Marvel вирішили зробити по-своєму в іншому кольорі, і костюм суттєво відрізняється”, – розповідає Анна.

Франківці створили косплейні костюми Ironwoman і космонавтів 1

Для розробки костюма Ironwoman Оголі використали 3D-модель. Потім вирізали деталі на фрезерному станку. Костюм виготовили з надзвичайно міцного 3-міліметрового пластику. Електронною родзинкою цього костюма стало серце, яке сяє різними кольорами, залежно від обраної програми.

У Франківську гуляв семиметровий тиранозавр Діно: унікальний роботизований костюм створили місцеві майстри. ФОТО, ВІДЕО

Творці кажуть, що жіночі костюми важче робити, ніж чоловічі. Серед “жіночих” моделей є Арсі та Ironwoman. Для них треба точно знімати параметри моделей, які будуть їх одягати.

“На чоловіків костюми можна зробити об’ємнішими, більшими, вищими. Жінки хочуть бути витонченими і щоб все гарно сиділо”, – каже Анна.

Так, один із замовників костюма Ironwoman побажав, щоб у цієї моделі був більший бюст.

Франківці створили косплейні костюми Ironwoman і космонавтів 2

Ще однією цьогорічною новинкою стали костюми космонавтів, розроблені на замовлення однієї з українських кіностудій. Оголі зупинились на моделі з фільму “Інтерстеллар”.

Вони зроблені з екошкіри з пластиковими та резиновими вставками. Найважче було виготовити забрало (передня частина шолома. – Sotka) з акрилу.

“Справжній костюм космонавта важить 135 кг, його можна носити лише у невагомості. Костюми для фільму «Інтерстеллар» важили 20-30 кг і мали водяне охолодження, щоб актори себе комфортно почували під час зйомок. А наші костюми  виглядають так само, але дуже зручні, і в них легко провести багато годин поспіль”, – розповідає розробниця.

До костюмів додали декоративні стрічки з оранжевими елементами, щоб вони мали цікавіший вигляд у кадрі.

Франківці створили косплейні костюми Ironwoman і космонавтів 3

До шолома прикріплена камера GoPro, а на рукаві вшите кріплення для iPhone, який зможе показувати голографічні проєкції.

“Для анімації, для танців треба, щоб людина могла у костюмі вільно рухатись тривалий час. Також він має підходити на акторів різної комплекції. Для відеозйомки все має бути максимально зручно і водночас щоб не було видно стиковочних елементів чи зайвого простору всередині”, – пояснює Анна.

Франківці створили косплейні костюми Ironwoman і космонавтів 8

Дотепер найвищий робот Оголів був 2,65 м заввишки. Нова амбітна ціль – зробити триметрового робота-Титана. Він буде з міцного пластику на алюмінієвому каркасі з рухомими елементами.

Над костюмами постійно працюють з десяток людей. Ще й стажерів. Виготовлення готових моделей зазвичай займає 45 діб. Розробка нового костюма від ідеї до виробу триває понад тисячу годин. Багато уваги приділяють навіть дрібним деталям. Так, на костюм космонавта витратили 1200 годин, тобто пів року. Кожен з елементів доводили до ідеалу.

Франківці створили косплейні костюми Ironwoman і космонавтів 9

В компанії Оголів сьогодні працюють два десятки аніматорів. Це артисти, які тренуються у костюмах та створюють шоу-програму.

“Студенти-актори надто зайняті репетиціями, тому в нас працюють студенти різних спеціальностей – є медики, програмісти, будівельники. Хтось ходив на танці, а хтось займався в акторських гуртках. Ми їх навчаємо на роботів, і вони виступають на загальноміських святах, а також фестивалях, концертах”, – розповідає Анна.

Франківці створили косплейні костюми Ironwoman і космонавтів 10

Оголі беруть участь у косплей-фестивалях не лише в Україні, а й у Європі. Минулого року вразили своїми костюмами Чехію. Анна каже, що такі заходи – найкраща можливість потішити фанатів, яких стає дедалі більше.

Більше читайте на Sotka.life

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: