fbpx

Команда EcoCity створила мобільну станцію моніторингу повітря за 15 показниками

Стиль життя 10:39, 30.07, 2020

Франківські екоактивісти створили мобільну станцію громадського моніторингу якості повітря.

Команда розробників EcoCity за підтримки проєкту “Чисте повітря для України” та чеської неурядової організації ARNIKA створили і презентують унікальні мобільні станції моніторингу атмосферного повітря “Sapphire-32”.

Станція не потребує стаціонарної фіксації, дозволяє цілодобово проводити незалежну оцінку якості атмосферного повітря в будь-якому місці за понад 15 параметрами.

“Sapphire-32” від EcoCity – це інноваційна розробка українських технічних експертів та винахідників, яка, як очікують, виведе на новий рівень адвокацію у сфері захисту прав громадян на чисте та безпечне повітря в Україні.

На думку науково-технічного радника проєкту «Чисте повітря для України» Максима Сороки, мобільність та автономність станції Sapphire-32 від EcoCity надають унікальну можливість оцінити якість та безпечність повітря в умовах надзвичайних та аварійних ситуацій, пожеж, несприятливих метеоумов та різкого погіршення якості повітря.

Ключовим розробником спеціального програмного забезпечення для станцій став 15-річний Дмитро Обухов. Він зазначив, що мобільна станція “Sapphire-32” – це розробка, яку можна поширити на проєкти громадського моніторингу повітря по всьому світі.

Якість повітря тепер можна перевіряти за більш ніж 15 параметрами, а саме: дрібнодисперсний пил фракції РМ10, РМ2,5, чадний газ СО та вуглекислий газ СО2, діоксид нітрогену NO2, сірчастий ангідрид SO2, формальдегід H2CO, аміак NH3, приземний озон O3, сумарні концентрації органічних сполук TVOC.

Є можливість розширення переліку специфічних токсичних речовин та адорантів – ароматичних вуглеводнів DG, сірководню H2S та хлористого водню HCl. Ці токсичні речовини входять в пріоритетний перелік оцінювання якості повітря згідно з практиками Європейського Союзу та новим Порядком державного моніторингу в сфері охорони атмосферного повітря (ПКМУ від 14 серпня 2019 р № 827).

Додатково мобільна станція дозволяє оцінювати рівень фізичного (параметричного) забруднення за показниками радіаційного фону, шумового забруднення та інтенсивності УФ-випромінювання.

Куратор проєкту громадського моніторингу якості повітря EcoCity франківець Олексій Трелевський зазначає, що мобільна конструкція дозволяє проводити оцінку якості повітря навіть у приміщеннях.

«Ця станція оснащена електронним діалоговим табло, яке дозволяє дізнатися рівень забруднення атмосферного повітря тут і зараз – навіть в умовах відсутності підключення до мережі Інтернет. Всі покази сенсорів виводяться на дисплей у реальному часі, усереднюються за 20 хвилин, надсилаються на сервер і записуються в пам’ять на самому пристрої, звідки їх можна вивантажити в вигляді CVS-файлу для подальшого аналізу екоактивістами та експертами. Цим забезпечується багаторівневий захист даних, а модуль GPS дозволяє точно визначити час і місце моніторингу», – пояснює Олексій Трелевський.

Вбудовані акумуляторні батареї підвищеної ємності дозволяють проводити моніторинг атмосферного повітря в польових умовах упродовж 48 годин, що дозволяє одразу провести оцінку якості повітря і дослідити максимально разові та середньодобові концентрації.

У липні-серпні 5 перших прототипів мобільних станцій моніторингу повітря “Sapphire-32” від EcoCity будуть передані для тестування та експлуатації екоактивістам та партнерам проєкту «Чисте повітря для України» у Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Харків та Краматорськ.

Презентація станцій Sapphire-32 відбудеться наживо 31 липня (п’ятниця) у форматі on-line конференції у ZOOM з трансляцією у фейсбук – https://www.facebook.com/events/2735434270108642/

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: