fbpx

Як ювелір з Печеніжина робить унікальні прикраси - "речі сили"

Стиль життя 13:24, 10.07, 2021
НА ФОТО: У майстерні Николи Андрусяка. Фото - Катя Акварельна

Майстер з художньої обробки металу Никола Андрусяк виготовляє традиційні для карпатського регіону прикраси: зґарди, хрести, перстені, обручки. Як пише Ukraїner, створює їх з латуні, міді та мельхіору за власними ескізами, впроваджуючи давні традиції в побут сучасників.

«У своїх роботах я втілюю авторські ідеї. Тобто я сам придумую хрестики, я сам придумую, які чепраги, я тільки беру схему як модель. Я виконую свої роботи, свої ідеї втілюю в металі. Джерелом натхнення є традиційне гуцульське мосяжництво, але також і різьба по дереву, і вишивка. Я стараюся ширше дивитися», — ділиться майстер.

Никола Андрусяк просуває свій бренд NA jewellery
Никола Андрусяк у домашній майстерні. Фото – Катя Акварельна

Никола Андрусяк — митець з Печеніжина, гуцульського селища в Карпатах, неподалік від Коломиї. Народився у творчій сім’ї: його батьки пов’язані з музичним і образотворчим мистецтвом. А прадід та дідусь з роду Семенюків  були знаними в регіоні різьбярами.

Творчий шлях Николи розпочався з експериментів: удома він віднайшов інструменти дідусів та старий австрійський лобзик, який і вирішив його художню долю.

у майстерні Николи Андрусяка в Печеніжині
Никола Андрусяк за роботою. Фото – Павло Пашко

«Мені виходило завдяки цьому лобзику, і ручній дрельці, і цілій купі ентузіазму, і бажанню щось робити. Так почалися перші роботи. Коли вже в мене відбувся контакт з металом і я почув, побачив, шо воно віддає, що воно получається, я сам для себе відкрив, що я художник», — згадує Никола.

Майстер художньої обробки металу Никола Андрусяк
Фото – Катя Акварельна

Усі вироби майстра — самобутні та унікальні, адже створюються в єдиному екземплярі. Кожна прикраса має свою ідею, концепцію та навіть історію, оскільки її виготовленню передує збір інформації, створення ескізів і плану роботи.

Прикраси Николи Андрусяка неповторні
Фото – Катя Акварельна

Зараз Никола просуває свій бренд NA jewellery у соцмережах. Серед його замовників чимало відомих творчих людей. Майстер хоче, щоб прикраси йшли у світ, дарували радість іншим чи навіть передавалися у спадок, започатковуючи сімейні традиції. Никола називає їх «речами сили».

Прикраси з міді від майстра з Печеніжина Николи Андрусяка
Фото – Катя Акварельна
Никола Андрусяк працює з міддю, латунню, мельхіором
Фото – Катя Акварельна
Никола Андрусяк робить унікальні прикраси
Фото – Катя Акварельна

«Мені здається, що, коли люди їдуть за кордон звідси, в них є якийсь такий комплекс неповноцінності. Бо штани від одного бренду, шузи від іншого бренду… а я хочу, щоб прикраси були українськими! Бо то є найдорогоцінніше. І я би хотів, щоби бренд мій був одним із таких артмаркерів у світі. Така моя мета», — підсумовує Никола Андрусяк.

Нагадаємо, Ukraїner — волонтерський медіапроєкт, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну і презентує її у світі.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: