fbpx

#моєселоілюди: гуморески прикарпатки мають більше мільйона переглядів

Стиль життя 20:05, 07.02, 2021

За освітою – журналістка, за фахом – бібліотекарка. Прикарпатка Зоряна Дзера написала чотири гуморески про життя у селі, які передивилися у соціальних мережах більше мільйона глядачів.

#моєселоілюди: гуморески прикарпатки мають більше мільйона переглядів 1
Зоряна Дзера

Про те, що надихає, для кого пише та що стало поштовхом для творчості, гумористка поділилася із Суспільним Карпати.

“Я почала писати ці історії, коли народився синочок. Тоді думала, що часу для творчості у мене не буде, але виявилося – якраз навпаки. У соціальних мережах було дуже актуально публікувати “мур-мур-гламурні” фотографії сніданків, відпочинків, а ми сиділи у своєму селі на гойдалці. І я подумала: “А чому б не описувати життя навколо мене – оці всі смачні діалоги, колоритні персонажі, яскраві події”, – розповідає Зоряна Дзера.

#моєселоілюди: гуморески прикарпатки мають більше мільйона переглядів 2

Саме так народилася перша історія з тих, які пізніше вона об’єднала під тегом #моєселоілюди. Згодом Зоряна написала ще три: “Свєт не робим сего року”, “Як на Галичині чекають отця кропити хату”, “Діалекти – се для мови спецефекти”. Оповідки об’єднує не лише тема села. Написані вони галицькою говіркою.

“На моє здивування читачам ці історії почали імпонувати. Вони почали відгукуватися. Ось уже третій рік, як я пишу гуморески, -– каже Зоряна Дзера. – Я вирішила не фальшувати перед читачем чи глядачем – говорити тією мовою, якою розмовляю в реальному житті. І це якраз, напевно, і зацікавило читача”.

#моєселоілюди: гуморески прикарпатки мають більше мільйона переглядів 3

За її словами, гумореска про діалекти виявилася найпопулярнішою. За майже тиждень вона має близько 600 тисяч переглядів, а загалом усі чотири оповідки – більше мільйона.

Зоряна розповідає, що на її творчість відгукуються не лише жителі Центральної і Східної України, а й з діаспори.

#моєселоілюди: гуморески прикарпатки мають більше мільйона переглядів 4
Фото з фейсбуку Зоряни Дзери

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: