Попри неймовірну популярність широкоформатного керамограніту, у дизайнерських проєктах 2023 року все частіше зустрічається мозаїка. Дизайнери використовують цей формат як акцентний елемент, що контрастує з основним покриттям. Часто ним оздоблюють душову зону, інсталяцію чи кухонний фартух. Менеджер магазину сантехніки та оздоблювальних матеріалів https://www.santechshara.ua/ розповість, з чого виготовляють мозаїку та як вибрати матеріал, який прослужить десятки років.

З чого роблять мозаїку?
Кераміка є найпопулярнішим матеріалом для виготовлення оздоблювальних матеріалів. Плитку невеликого формату виготовляють із білої або червоної глини, наносять декоративне покриття, шар глазурі та декілька разів висушують у печі. Після фінішного запікання отримують міцний матеріал, який можна використовувати у мокрих зонах та вологих приміщеннях. Головні переваги керамічної мозаїки — доступність, а також неймовірний вибір кольорів та фактур. Ви можете обрати матову, глянцеву, рельєфну фактуру або кракелюр.

Керамограніт також використовують для створення плитки дрібного формату. Цей матеріал можна назвати різновидом кераміки, але з покращеною рецептурою та технологією виготовлення. Керамограніт запікають у печі при температурі понад 1300°C та пресують. Надвисока температура потрібна, щоб випарувати більше вологи, а пресування робить плитку міцнішою. Тому керамограніт можна стелити у будь-якому місці: на підлозі, у мокрих зонах, на стільниці у ванній чи кухні.
Скляна мозаїка вважається найбільш практичним та гігієнічним варіантом. Сировину фарбують, пресують та запікають при температурі 1400°C. Скляні плитки за міцністю не поступаються кераміці, але значно перевершують гігієнічністю. На скляній поверхні не розмножуються бактерії, тому не виникає проблем з грибком та пліснявою. Усі ці переваги має й смальтова мозаїка, яка вражає багатошаровою структурою та неймовірною грою світла.

Поціновувачі натуральних матеріалів можуть вибрати мозаїку із мармуру, граніту, сланцю чи навіть травертину. Панно із натурального каменю стане прикрасою будь-якого інтер’єру. Не менш стильно виглядає дзеркальна плитка невеликого формату. Дзеркальні поверхні відбивають світло, створюючи у приміщенні особливу атмосферу. Але пам’ятайте, що на глянцевих поверхнях видно бруд та плями, тому дзеркальні матеріали не варто укладати в зоні раковини чи кухонного фартуха.

Як перевірити надійність плитки?
Існує три сорти мозаїки, які позначаються цифрою та кольором. Найміцніші та найякісніші колекції мають маркування червоним кольором і цифрою 1. Матеріали середньої якості позначені цифрою 2 та синім кольором. Бюджетні колекції маркуються зеленим кольором та цифрою 3. Якщо ви обираєте недорогу мозаїку, замовляйте на 10-15% більше матеріалу, адже у таких колекціях частіше трапляється плитка із дефектами. Пам’ятайте, що для підлоги варто обирати матові матеріали з неглибоким рельєфом, які мають на упаковці маркування стопи.
Промо