fbpx

У Богрівці відновлюють триповерховий австрійський дот із шанцями - буде велосипедний маршрут з Франківська

Наша історія 12:49, 08.09, 2021

Потужні столітні укріплення часів Першої світової війни у селі Богрівка Солотвинської громади на Богородчанщині впорядкують, щоби залучити туристів. Зокрема, вже розробили і подали на фінансування з обласного бюджету проєкт з організації велосипедного туристичного маршруту з Франківська до австрійських дотів у Богрівку.

У Богрівці відновлюють триповерховий австрійський дот із шанцями - буде велосипедний маршрут з Франківська 1

Про це йшлося на брифінгу, організованому ГО “Поступовий гурт франківців” спільно з адміністрацією села та зацікавленими істориками.

У Богрівці збереглася лінія оборони із 9 довготермінових оборонних точок, збудованих австрійською армією. Саме ж село було важливим пунктом для війська.

КУРС писав, що доти у Богрівці включать у туристичний маршрут “Слідами Першої світової війни”

“Все село Богрівка в 1916 році було евакуйоване на Рожнятівщину. А все село стало лінією оборони, – розповіла директорка Яблунського ліцею Ксенія Данилюк, – тут розмістилися також госпіталь, кухня, військова аптека. І ми знаємо їхні місця розташування”.

У Богрівці відновлюють триповерховий австрійський дот із шанцями - буде велосипедний маршрут з Франківська 2
Найкраще збережені доти на Прикарпатті – у Богрівці

Найближчим часом у Богрівці візьмуться за впорядкування найбільшого триповерхового доту. Він має назву “Паламен” і дуже добре зберігся. Біля нього встановлять інформаційні таблиці. А ще викопають шанці.

“Цей дот буде відновлювати підприємець, який виграє тендер. А ми паралельно відновимо 100 м окопів з обох боків, щоби відтворити тодішнє бойове середовище та атмосферу місця”, – зазначив координатор Поступового гурту Сергій Адамович.

У Богрівці відновлюють триповерховий австрійський дот із шанцями - буде велосипедний маршрут з Франківська 3
Триповерховий дот

Селищний голова Солотвинської громади Манолій Піцуряк розповів, що на місці беруться і за облаштування туристичної інфраструктури. “В перспективі буде ще один туристичний маршрут. Ми подали на конкурс обласної ради ще один проєкт: веломаршрут Івано-Франківськ – Богрівка”, – сказав він.

Директор обласного КП “Пам’ять” Василь Тимків підкреслив, що Богрівські доти – унікальні, вони найкраще збережені з-поміж кількох десятків оборонних споруд Першої світової війни на Франківщині.

У Богрівці відновлюють триповерховий австрійський дот із шанцями - буде велосипедний маршрут з Франківська 4
Туристичні магніти Богрівки

Відтак у жовтні волонтери з мешканцями села проведуть у Богрівці толоку. А проєкт із триповерховим дотом планують завершити до кінця цього року, інформує 402 Канал.

У Богрівці відновлюють триповерховий австрійський дот із шанцями - буде велосипедний маршрут з Франківська 5
Богрівка Солотвинської громади

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: