fbpx

На Коломийщині відгуляли «Гуцульське весілля»

Стиль життя 10:48, 30.09, 2019

Давні весільні традиції продемонстрували у селі Мишин Нижньовербізької громади під час етнокультурного фестивалю «Гуцульське весілля».

Фестиваль провели в рамках реалізації гранту проєкту Малі міста – великі враження Міністерства культури України, пише Репортер.

Гостям фестивалю представили традиції весільної ходи, запрошення гостей, етнічні костюми та характерний для цієї місцевості пір’яний вінок молодої, а також справжню гуцульську забаву.

На Коломийщині відгуляли «Гуцульське весілля» 1

Показати багаті збережені весільні традиції своєї громади, за словами голови Нижньовербізької сільської ради Ярослава М’якущака, і має на меті фестиваль.

«Ми зараз потихеньку можемо втратити свої традиції, які існували сторіччями в наших селах. Зараз переважно гуляють сучасні весілля. Це данина моді. А у нас все ще є молоді пари, які паралельно влаштовують весілля і за старовинним обрядом і якусь частину – за сучасними канонами», – розповідає Ярослав М’якущак.

Це у майбутньому, на його думку, стане і однією з туристичних принад громади. Адже тут є і старовинна церква, яка є частиною культурної спадщини ЮНЕСКО.

Майстриня з села Великий Ключів Марія Кундик береже традиції і власне одягала наречених для фестивального дійства. Вона розповідає, що сьогодні переважають сучасні весілля, а традиційне весілля з усіма місцевими атрибутами гуляють хіба раз на рік.

Особливістю убору молодої, або ж як тут кажуть княгині, є шикарний головний убір. Це вінок з гусячого пір’я та різноманітних прикрас. Ще однією цікавинкою і місцевою традицією є калач, який прив’язаний до пояса і нареченої, і нареченого.

«Калач – це символ життя. Він також символізує багатство. Молодятам його додають до весільного вбрання, насамперед для того, щоб у них в хаті завжди був хліб», – каже майстриня.

На Коломийщині відгуляли «Гуцульське весілля» 3
На Коломийщині відгуляли «Гуцульське весілля» 5
На Коломийщині відгуляли «Гуцульське весілля» 7
На Коломийщині відгуляли «Гуцульське весілля» 9

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: