fbpx

Підвіска замість крил: тест нового Citroen C5 Aircross у Франківську

Стиль життя 11:57, 15.10, 2019

Кросовер Citroen C5 Aircross – новий гравець у популярному сегменті C-SUV. Особливо враховуючи появу офіційного дилера автомобілів “сітроен” в Івано-Франківську – автосалон «Модерн-Авто», де цей кросовер є навіть для тест-драйву. Потестили його і ми.

Передньопривідний кросовер класу «К1» дебютував на автосалоні в Парижі 2 жовтня 2018 року. В Україні продаж цього «харизматичного француза» розпочався 2019 року. І тільки вийшовши на автомобільний ринок, Citroёn C5 Aircross потрапив у фінал конкурсу «Car Of The Year 2019», увійшовши в сімку найкращих автомобілів 2019 року.

Citroen C5 Aircross

Яскрава зовнішність і 100% впізнаваність

Саме цей автомобіль втілює увесь шарм Франції. Дизайн C5 Aircross – гармонійний і строгий. І, звичайно, з французькою харизмою.

У зовнішності чітко простежується стилістика Citroen: фірмові «подвійні шеврони», чітко виражена решітка радіатора, двосекційні повністю світлодіодні ліхтарі, бічні накладки Airbump, які, до речі, саме на цій моделі виглядають найкраще.

Зад “сітроена” – з технологією 3D LED, що створює об’ємний ефект задніх ходових вогнів. Накладки вихлопної системи зроблені під хром. І це не єдині стильні дизайнерські акценти C5 Aircross: великі колеса, діаметром 720 мм, збільшений дорожній просвіт, захисні накладки на порогах і колісних арках, стильні двоколірні рейлінги.

Citroen C5 Aircross

При довжині 4,5 м автомобіль виглядає досить лаконічним. Справжні розміри можна оцінити лише в салоні.

Інтер’єр С5 Ейркросс повністю відповідає яскравому стилю екстер’єру автомобіля. Це такий же незвичайний і ні на що не схожий дизайн. Це враження підсилює перехресний стиль, в якому запам’ятовуються такі оригінальні елементи як вставки-смужки і подвійні дефлектори вентиляції. Все це візуально підкреслює ширину і створює відчуття додаткового простору в салоні автомобіля.

А в салоні і дійсно просторо. За кермом кросовера перед водієм – віртуальна приладова панель з кольоровим 12,3-дюймовим монітором, який може запропонувати три варіанти стилю і кілька режимів відображення інформації.

Рульове колесо ромбовидної форми ніяк не заважає зчитуванню приладів. У центрі розташувався кольоровий сенсорний 8-дюймовий екран з високою роздільною здатністю зображення.

Персоналізація на максимумі

Citroёn C5 Aircross – це зручний автомобіль для подорожей та відпочинку. Саме тому на персоналізації автомобіля зроблено не останній акцент.

Citroen C5 Aircross

 Так, в загальному представлено 30(!) різноманітних варіантів зовнішності. Це варіації семи основних кольорів кузова (біла емаль, металік чорний, помаранчевий, платиновий, сріблястий, смарагдовий, білий перламутр) і трьох пакетів персоналізації (Silver, White, Red). Плюс деякі варіанти забарвлення кузова можна комбінувати з чорним дахом кольору Pearl Black. На додаток до стандартного варіанта обробки салону новий SUV C5 Aircross дає можливість вибору тематичного оформлення в одному зі спеціальних стилів: Metropolitan Beige, Metropolitan Grey, Hype Brown. Тож запросто можна зробити свій «крос» унікальним і єдиним у своєму роді.

До речі, всі C5 Aircross оснащені сидіннями Advanced Comfort, що повинні забезпечити пасажирам такий же домашній комфорт і затишок, як і їхні улюблений диван або крісло. Адже це окремі повноцінні три сидіння з персональними регулюваннями. За рахунок цього можна корегувати і розміри багажного відділення – від 550 л у стані нормальних крісел до 690 л із зсунутими сидіннями.

Технічні характеристики та вартість

Під капотом Сітроен С5 Ейркросс на вибір може бути як бензин, так і дизель. У першому випадку – це мотор 1,6 PureTech на 165 кінських сил. Для дизеля – мотор 1.5 BlueHDi на 130 к.с. або ж 2.0 HDi на 180 к.с.

Для бензину передбачена шестиступінчата АКПП, для дизеля – автоматична 8-ступінчата. «Автомат» на C5 Aircross – від компанії Aisin.

Загалом, традиційно для “французів” цей кросовер досить економічний. Витрати палива у змішаному циклі – від 4,1 л/100 км.

Вартість стартує від 633 000 грн для бензину і 661 200 грн для дизеля.

Citroen C5 Aircross

Додаткові технології

Автоматична система екстреного гальмування в разі виявлення ризику зіткнення: камера зчитує рухомі і нерухомі перешкоди і при їх наявності система гальмує замість водія.

Active Lane Assist – система дозволяє виявити ненавмисний перетин суцільної або переривчастої білої лінії дорожньої розмітки без включення покажчика повороту. Звукова і візуальна сигналізація і додаткове зусилля на кермовому колесі особливо ефективні при сонливості водія або випадковій втраті концентрації.

Багатофункціональна камера розпізнає знаки обмеження швидкості і виводить цю інформацію на панель приладів і / або на інформаційну панель в поле зору водія.

Active blind spot monitoring – за допомогою камери і датчиків, встановлених в передньому і задньому бампері, можна спостерігати за «мертвими» зонами під час поїздки.

Піклуючись про вашу безпеку під час довгих подорожей, система Coffee Break Alert нагадає про необхідність зупинитися кожних дві години для короткочасного відпочинку.

М’якість: плюс чи мінус?

Тільки сівши за кермо, ми з колегою почали сперечатися з приводу підвіски автомобіля – якою вона має бути? Адже C5 Aircross є відверто м’яким, це факт.

Особливістю кросовера є підвіска Progressive Hydraulic Cushions. У компанії переконують, що вона «фільтрує і поглинає як великі, так і незначні нерівності поверхні, гарантуючи пасажирам відчуття польоту по дорозі, забезпечуючи при цьому відмінну врівноваженість і керованість автомобіля».

У той час як звичайна підвіска автомобіля містить амортизатор, пружину і механічний упор, система Progressive Hydraulic Cushions додає два гідравлічних упори з обох сторін амортизатора: один – для такту відбою, другий – для такту стиснення. У випадках істотного стиснення гідравлічні відбійники-упори поступово уповільнюють рух штока амортизатора, щоб уникнути раптових неприємних ударів і поштовхів.

Citroen C5 Aircross

Тож з власних відчуттів: тестували ми підвіску на «лежачих поліцейських» і на бруківці. Ну і, звичайно, на не дуже рівних дорогах.  

Висновок: переїжджаючи обмежувачі швидкості на дорозі, таки відчутно, що ви наїхали і спустилися з якогось предмета. На бруківці біля вокзалу і при звичайному русі вібрування і удари відверто згладжені. Але і на рухи керма машина одразу реагує плавно. Для прихильників жорстких автомобілів це мінус, для мене – плюс.

Тож загалом перед тест-драйвом необхідно ввести попередження: обережно, ви можете закохатися у цей автомобіль. Але зареєструватися потрібно!

Олександра Брецко

На замовлення citroen.if.ua

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: