fbpx

Понад 30 художників приїдуть до Франківська на фестиваль графіті "Алярм"

Стиль життя 15:03, 03.08, 2021
НА ФОТО: Фото - Віталій Маріяш. Зі сторінки АЛЯРМ Графіті-фестиваль у facebook

21-22 серпня на території Локомотиворемонтного заводу вже вдруге в Івано-Франківську відбудеться найбільша та найочікуваніша подія у світі графіті України – фестиваль «Алярм».

Щороку сотні художників мандрують для того, щоб зібратися у різних містах та провести вікенд разом, поділитися досвідом, поспілкуватися, показати свій стиль та створити сотні нових малюнків. Метою події є популяризація вуличного мистецтва та графіті, діалог із міським середовищем та переосмислення міських просторів.

Фестиваль  вперше був проведений 2015 року в Ужгороді,  Луцьку та Львові. Він показав високу цінність та актуальність як для митців, так і для шанувальників графіті та вуличного мистецтва.

За словами організатора фестивалю Віталія Греха, зараз є голод до подій після карантину. Крім того, в Івано-Франківську мало художників, які займаються графіті. Їм потрібна мотивація, ресурси, тому якраз такі події їх активують, щоб зробити якісний мистецький продукт.

Понад 30 художників приїдуть до Франківська на фестиваль графіті "Алярм" 1
Віталій Грех

«Раніше ми залучали учасників на конкурсній основі. В нас були команди, судді, батли. Але ми зрозуміли, що найефективніше – це запрошувати конкретних людей. Бажаючих дуже багато, які хочуть показати себе, свій стиль», – розповів Віталій.

У фестивалі візьмуть участь як новачки, так і художники, які займаються графіті більше 20 років. Усі охочі зможуть спостерігати за процесом створення графіті-полотна та відчути творчу енергію.

Фінансування від Urban Space 100 покриє витрати на фарбу та житло для учасників, а також на фото- та відеозвіт. Сума гранту –  44 070 грн.

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: