Завдяки гнучким можливостям сучасної техніки працювати нині можна будь-де і будь-коли. Транспорт — не виняток, адже ноутбуки дозволяють зберігати продуктивність навіть під час подорожей. Популярні виробники випускають цілі серії девайсів, орієнтовані для роботи на ходу. Їх називають субноутбуками або ультрабуками через надзвичайно легкий та компактний дизайн. Асортимент моделей різноманітний, тому під час вибору потрібно орієнтуватися на бажані технічні характеристики.
Діагональ дисплея
Діапазон діагоналей у легких та тонких ноутбуків не такий широкий, як в універсальних. За посиланням https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/malogabaritnyyi/ ультрабуки представлені у таких розмірах:
- 12 дюймів. Майже стільки ж або трохи менше мають мультимедійні планшети. Більше й не потрібно, якщо доводиться багато ходити пішки з лептопом в руках або в портфелі за плечима.
- 13 дюймів. Слушний дюймаж для роботи в транспорті. Екранного простору вдосталь для спілкування у месенджерах, інтернет-серфінгу, створення та редагування текстових документів.
- 14 або 15 дюймів. Вдалий вибір для взаємодії з графікою, оскільки габарити дозволяють вмістити всередині дискретну відеокарту.
Клас
За рівнем апаратного забезпечення виділяють такі різновиди тонкопрофільних ноутів:
- Базові. Представляють бюджетний ціновий сегмент. Орієнтовані на найпростіші задачі та не пристосовані до високих навантажень.
- Середні. Все ще недорогі, але достатньо потужні портативні комп’ютери. Багатозадачні та функціональні, зі стабільними процесорами та швидкими накопичувачами.
- Топові. Преміум-рішення на базі найактуальнішого та найпотужнішого заліза. З сенсорними екранами, біометричними датчиками та купою інших фішок.
Можна підібрати модель для всього одразу або ж під конкретний вид діяльності, наприклад:
- для 3D-моделювання та роботи в вебдодатках для архітекторів;
- програмування та тестування;
- цифрового дизайну;
- ведення електронного документообігу;
- використання профільного програмного забезпечення (бухгалтерського, для медиків, для вчителів).
Кількість оперативної пам’яті
Для завдань, які потребують одночасного запуску кількох ресурсомістких програм та змушують відкривати десятки вкладок у браузері, потрібен ультрабук з пристойним запасом оперативки — від 16 гігабайтів, як в Асус Вівобук 15”.
Якщо рекордна багатозадачність не фігурує у списку надважливих вимог, можна зупинитися на моделі з 8 чи навіть 4 Гігабайтами пам’яті з довільним доступом.
Автономність
У багатьох малогабаритних ноутбуків слабка сторона — автономність. Не завжди можливо вставити в тендітний лептоп велику батарею. Саме тому в специфікаціях насамперед варто шукати інформацію про неї. Енергомісткість — зрозуміле поняття лише для тих, хто «в темі». Рядовим користувачам набагато більше каже час роботи на одному заряді. Потрібно хоча б 6-7 годин, щоб вистачало для не надто тривалих перельотів та поїздок в межах країни.
Роз’єми
Відмова від фізичних портів на користь просунутих бездротових інтерфейсів — рішення сучасне, але не завжди практичне. До робочого ультрабука часто доводиться підключати смартфон, щоб скинути дані, а також мишку, навушники, зовнішню пам’ять та інші дротові периферійні пристрої. Та й підзарядка без доступу до розетки набагато простіша, якщо є сумісний з повербанком роз’єм.
Час, витрачений на пошуки ідеальної моделі, — інвестиція у власний комфорт. З правильно вибраним портативним лептопом робота завжди приносить задоволення — незалежно від геолокації та інших умов.
Реклама