Поціновувачі іграшок на радіокеруванні бажають придбати швидку, маневрену, всюдихідну, прекрасно керовану і слухняну машинку. Щоб вона з легкістю ганяла по снігу, бруду, калюжах і піску, стрибала з трамплінів, не ламалася, реалістично звучала, коштувала недорого та ще й не вимагала підзарядки. Але об’єднати всі побажання в одній моделі практично неможливо, тому питання вибору машинки на пульті управления однаково гостре як для асів в моделізмі, так і новачків.

Вибір розміру радіокерованої машинки
Радіокеровану машину варто обирати з візуальним враженням. Якщо перед вами низько посаджена копія боліда, з такою машинкою не сильно покатаєшся по дорозі і нерівній місцевості. А масивний позашляховик з великими колесами буде безглуздо виглядати у квартирі. Зовнішні відмінності не обмежуються формою. Велике значення має розмір, точніше, масштаб, в якому виготовлена радіокерована модель, щодо повнорозмірного аналога.
Недорогі і прості в управлінні машинки маленьких розмірів (1:24, 1:18, 1:16) підійдуть дітям, колекціонерам і новачкам. Позашляховики і шосейники в масштабах 1:8, 1:10 – це повноправні учасники спортивних змагань і найкращі екземпляри для професійного захоплення моделізмом. З ними можна брати участь в гонках, різних індивідуальних або командних турнірах.

Серед автомобілів 1: 5 переважають моделі з ДВС, які за складністю обслуговування не поступаються повнорозмірним авто. Власники таких машинок повинні бути готові до необхідності частенько “копатися” в двигуні і проводити техогляд.
Різновиди машин на радіокеруванні за типом кузова
Найбільше проблем виникає, коли потрібно визначитися серед різноманіття форм, різновидів і типів авто.

Всі машинки на радіокеруванні поділяються на такі категорії:
- on-road (гоночні, шосейні);
- off-road (позашляхові) пристрої.
Від того, до якого сімейства належить автомобіль, залежать його основні вміння і можливості.
Баггі – це прекрасні гонщики з впізнаваним спортивним дизайном. Ці спритні машинки часто виступають в змаганнях на підготовлених ґрунтових трасах і прекрасно адаптовані для їзди в екстремальних природних умовах. Спеціальна полегшена конструкція шасі і надійні амортизатори дозволяють їм спритно долати бар’єри, легко маневрувати і входити в круті віражі. Ефектні стрибки на ямах або трамплінах нікого не залишать байдужими.
Дуже схожу з баггі конструкцію мають траггі. Це свого роду гібрид між баггі і монстрами. Він може вражати швидкістю, легкістю подолання перешкод, але все ж не варто очікувати від нього бездоганної прохідності.
Радіокеровані машини-монстри – це справжні Повелителі ґрунтових доріг, лісових вибоїн, піщаних насипів, дрібних струмків і невисоких заметів. Найефектніші з усіх радіокерованих моделей.
На правах реклами