fbpx

Рибальські вудилища: види та їх особливості

Стиль життя 11:45, 31.07, 2020

Справжня риболовля — це далеко не спокійні посиденьки з дерев’яною вудкою на березі невеликої водойми. Подібний відпочинок має місце, однак справді професійний рибалка знає, який великий арсенал снастей повинен бути в того, хто хоче займатися якісною риболовлею.

Рибальські вудилища: види та їх особливості 1

Сьогодні на ринку представлено з десяток різноманітних вудилищ, призначених для ловлі конкретної риби в конкретних місцях та умовах. Ознайомитися з подібним асортиментом можна, зайшовши у спеціалізовані магазини, на кшталт магазину “BEREG”. Ця стаття особливо цікавою буде для новачків, котрі лише хочуть спробувати себе як професійні рибалки. Найперше, що треба знати, це які бувають види вудилищ та для яких умов вони найкраще підходять.

Види рибальських вудилищ: коротко про основне

Видів вудилищ є досить багато. Всі вони поділяються за розміром, конструкцією, виглядом та призначенням. Є такі, що використовують для ловлі конкретної рибини, а є такі, котрі потрібно брати виключно для рибалки на морі чи то біля річки з, наприклад, сильною течією.

Якщо коротко, то сьогодні найпопулярнішими є наступні види вудилищ:

 • Спінінгові вудки;

 • Кастингові;

 • Вудилища для ловлі сома;

 • Нахлистові;

 • Морські вудилища;

 • Коропові;

 • Фідерні;

 • Болонські;

 • Матчеві;

 • Зимові;

 • Махові вудки.

Далі варто коротко охарактеризувати особливості кожного з цих вудилищ.

Рибальські вудилища: характеристика кожного виду

Щоб точно знати, яке саме вудилище варто купувати, потрібно хоч трішки орієнтуватися в їхніх відмінностях та основному призначені.

Спінінгові вудилища

Цей вид вудилищ доволі популярний, адже завдяки своїй конструкції спінінги легко транспортувати, вони зручні та компактні, детальніше на https://www.mirrybolova.com.ua. Характеризуються спінінги за кількома параметрами: матеріалом, конструкцією, довжиною, тестом та строєм. Правильно підібраний спінінг вдало проявить себе при будь-якому виді риболовлі, однак варто пам’ятати, що універсальної моделі немає. Саме тому професійні рибалки іноді мають по кілька таких вудилищ у власному арсеналі.

Кастингові вудилища

Цей тип вудилищ відрізняється високою чутливістю, а ще наявністю курка на котушці. Поділяються кастингові вудки за тестом і строєм. Класифікація доволі стандартна.

Нахлистові вудилища

Ці вудилища часто використовуються, коли йде мова про риболовлю на мушку. Доволі популярний тип вудок, який поділяється за наступними параметрами: довжина, матеріали, стрій, тест та ціна. Діапазон цін тут справді великий, і деякі моделі можуть коштувати справді дорого.

Фідерні вудилища

Дуже популярні вудки, які прийшли в нашу країну з Англії. Їхньою особливістю є гнучкий вершок, котрий сигналізує про те, що риба піймалась. Фідери варто обирати, орієнтуючись на стрій і матеріали. Також має значення й довжина. Вибрати таке вудилище трохи легше, адже є універсальні моделі, які ідеально підходять для новачків.

Болонські вудилища

Ще один вид вудилища, який рекомендують купувати всім новачкам. Їхньою особливістю є довжина, яка може сягати 7 метрів. Також такі вудки оснащують котушками, ну і, звичайно ж, орієнтуються на інші їхні параметри: матеріали, стрій, тест. Варто додати, що болонські вудилища ідеально підходять для риболовлі в річці з сильною течією.

Матчеві вудилища

Такі вудилища обирають ті, хто хоче ловити рибу далеко від берега, на відстані 15 — 20 метрів, і при цьому не користуватись човном. Щодо самої рибини, то бажано, щоб її вага не перевищувала три кілограми. Ці вудки рідше купують новачки, адже вони потребують додаткового оснащення і певних навичок.

Махові вудки

Ці вудки найчастіше використовуються для ловлі риби з човна або в прибережній зоні. Їхньою особливістю є довжина, яка може сягати й 11 метрів. Врешті, стосовно основних параметрів та оснащення махові вудочки мало чим відрізняються від більшості інших.

Підсумки

В будь-якому разі, щоб риболовля пройшла вдало, до неї треба підготуватися. Тим, хто мало розуміється на снастях, рекомендується здійснювати покупку у великих спеціалізованих магазинах, де кваліфіковані консультанти допоможуть зробити правильний вибір.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: