fbpx

Що подарувати мебляру-початківцю: лобзик, шурупокрут та інше оснащення для майстерні

Стиль життя 12:16, 14.07, 2022

Створення меблів власними руками — кропітка праця, яка потребує використання вартісних інструментів. Без лобзика, пилки та інших пристроїв неможливо виготовити стіл, набір стільців чи елегантну шафку для кухні. Облаштування майстерні влітає в копієчку, тому найкращий подарунок для мебляра-початківця — робочий інвентар високої якості. Добре, що сучасні виробники пропонують широкий вибір різноманітних інструментів, і презент можна обрати на будь-який бюджет.

Під час вибору подарунка потрібно орієнтуватися на досвід майстра-початківця, матеріали, з якими він працює, та особливості робочого місця. Якщо майстерня електрифікована, доцільно обирати серед електроінструментів, а за умови відсутності доступу до електромережі — серед ручних.

Лобзик

Лобзик — один з найуніверсальніших інструментів для розпилювання та різання деревини та заготовин з будівельних матеріалів. Він потрібен не тільки для вирішення професійних завдань, а й для експлуатації в побуті. Наприклад, за його допомогою можна полагодити щось вдома або впорядкувати прибудинкові території. Придбати якісний лобзик Бош можна за посиланням https://www.moyo.ua/instrument/electroinstrument/elektrolobziki/bosch/. Електричний — значно практичніший, ніж ручний. З ним легше працювати, адже він бере основну частину навантаження на себе.

За типом живлення лобзик може бути акумуляторним або мережевим. Акумуляторний сміливо можна дарувати людині, яка любить працювати на свіжому повітрі.

Потужності від 500 до 700 Вт цілком достатньо для розв’язання задач середньої складності. Для роботи з твердими та вибагливими матеріалами краще вибрати модель з запасом — на 700-1000 Вт.

Шліфувальна машина

Один із найважливіших етапів виробництва меблів — підготування до облицювання, тобто нанесення лакофарбувальних матеріалів. Щоб ЛФМ лягали рівно, поверхні з деревини потрібно ретельно відшліфовувати. Робити це вручну за допомогою наждачного паперу або щітки довго і важко, тому шліфувальна машина мебляру-самоучці точно не завадить. Перед купівлею необхідно переконатися, що обрана модель підходить для роботи з деревом, оскільки деякі шліфмашини адаптовані тільки до металу або каменю.

Шурупокрут

Меблі — це ніби конструктор. Їх також потрібно збирати з частин. Щоб складові добре трималися між собою, можна використовувати різні варіанти кріплень.

Для деяких деталей підходить спеціальний клей, але якщо в експлуатації меблі піддаватимуться серйозним навантаженням, доведеться застосовувати:

  • шурупні стяжки (конфірмати),
  • кріплення формату болт-гайка,
  • меблеві кутники й пластини,
  • тримачі для полиць.

Майже всі ці кріпильні вироби фіксуються на різних поверхнях за допомогою шурупокрута. Вибрати потужний і надійний шуруповерт Bosch на подарунок можна тут https://www.moyo.ua/instrument/electroinstrument/elektrolobziki/bosch/.

Будівельний фен

Деякі лайфхакери пропонують використовувати у майстерні побутовий фен замість промислового. Це дуже ризиковане рішення, адже домашній прилад призначений зовсім для інших завдань:

  1. По-перше, він має недостатню потужність для тривалої експлуатації.
  2. По-друге, потрапляння відходів на кшталт тирси у його двигун може спровокувати пожежу.
  3. По-третє, температура обдуву у побутового фена недостатня для більшості столярних робіт.
  4. По-четверте, його корпус нестійкий до механічних пошкоджень та сильного нагрівання.

Щоб майстер працював у комфортних і безпечних умовах, йому варто подарувати хоча б бюджетний будівельний фен, наприклад, від Ryobi.

Степлер

Скобозабивач не дуже потрібен для виготовлення корпусних меблів, але незамінний для обшивання крісел, диванів, пуфів тканиною, натуральною чи штучною шкірою.

Коштує степлер не дуже дорого, тому разом з ним відразу можна подарувати комплект різнокаліберних скоб.

Якщо потрібні інструменти вже є у розпорядженні новоспеченого мебляра, на подарунок можна придбати красиву фурнітуру, меблеві ключі або графічний планшет для створення шаблонів та креслень.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: