fbpx

Що символізують жіночі вишиванки

Стиль життя 17:34, 23.09, 2023

Кожна господиня, створюючи малюнок на вишивці, вкладала власне значення в той чи інший елемент. Якщо хочете придбати не просто вишиті плаття Вже-Вже, а магічний предмет, який стане супутником-помічником і наповниться таїнством — вивчіть уважно кожен символ.

Кожна українка, яка любить свою батьківщину, має купити вишите плаття, але перш ніж зробити покупку, варто детально придивитися до візерунка.

Колір ниток

Кольори, що використовуються у вишиванках, віддавна відігравали роль прояву природи. У минулі часи не можна було зустріти рожевих або лососевих кольорів у вишивці. Натомість густо зустрічалися чорний, що символізує землю, синій — знак стихій води та небес, зелений і жовтий — як молоді паростки та пшениця для молодості тіла і духу, червоний — джерело сил, здоров’я тощо. Якщо хочете отримати повну сил сорочку, підберіть виріб у зазначених вище кольорах. 

Статус жінки впливає на підбір колірної гами. Наприклад, незаміжні частіше обирали білі нитки як символ чистоти та невинності. Сам малюнок ніс у собі значення, яке поділяється на три напрямки: геометричні, рослинні, зооморфні. Кожен з них привертає бажане, а також розповідає навколишнім про почуття людини, яка носить таке зображення. У магазині дизайнерських вишиванок https://vzhe-vzhe.com/jinkam/sukni/ кожен покупець знайде втілення традицій і придбає потрібний виріб.

Геометрія

Геометричні малюнки застосовувалися в чоловічих виробах, оскільки більшість із них символізують силу тіла, силу духу, перемогу, захист і відродження. Є низка візерунків, що застосовуються на жіночих блузах:

  • Ромб на жіночій сорочці символізує родючість і добробут. Часто цей символ супроводжує весільне вбрання;
  • Квадрат вишивали як символ гармонії, вогнища;
  • Спіраль — як текуча вода;
  • Пряма лінія – як символ дому.

Рослини

Рослинна вишивка густо прикрашала жіноче вбрання, і пов’язано це з красою і тонкістю малюнка, сенсом, що символізує кожну живу рослину:

  • Калина найбільш поширена вишивка в Україні. Для жінки це символ довголіття сім’ї та нескінченності роду. Заміжня жінка гордо оберігала родину таким малюнком;
  • Соняшник символізує тепло і доброту, саме соняшник часто зустрічається на вишиванках для дівчаток;
  • Лілія, часто зображувана в білому кольорі, так само означає юність і чистоту;
  • Троянда – як знак любові;
  • Грона плодів, ягід або окремо фрукти на виробах видавали жінку заміжню, уособлюючи родючість, благодать, здоров’я.

Тварини та птахи

Тварини та птахи не так часто зображуються на одязі, на противагу рушникам (головним чином весільним рушникам). Наприклад, парні птахи супроводжують молодят у сімейне життя, а ніжні метелики — символ ангельського захисту.

Вишиванки належать до універсального святкового одягу. Популярність вишиванок зростає з кожним днем. На ринку представлений широкий асортимент вибору цього товару. Навіть найвибагливіший покупець зможе підібрати для себе оптимальний варіант.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: