fbpx

Відкрили віртуальний музей одягу Гуцульщини

Стиль життя 20:43, 05.12, 2019
НА ФОТО: фото ілюстративне, з відкритих джерел

Вже другий рік поспіль представницькі органи місцевого самоврядування сусідніх областей Буковини й Галичини, мистецькі навчальні заклади, музейні установи Вижниччини та Косівщини спільно працюють над ідеєю дослідження та промоції одягових традицій Гуцульщини поза межами етнорегіону на прикладі своїх територій.

Ініціативи втілюються в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка впроваджується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПАТ “Концерн Галнафтогаз”.

Віртуальний музей одягових традицій Гуцульщини наочно демонструє результати спільної діяльності влади та навчально-мистецьких закладів двох суміжних регіонів в напрямку збереження та популяризації історико-культурної спадщини.

В даний момент “Віртуальний музей одягових традицій Гуцульщини” працює в тестовому режимі. На сайті можна дізнатися про історію традиційного вбрання та моду на Косівщині на початку минулого століття. Йдеться як про чоловічий, так і про жіночий одяг, аксесуари та взуття, головні убори. Виокремлений верхній одяг. Інформація багато ілюстрована. Цікаво порівнювати звичаї та “ношу” косівчан і мешканців сусідньої Вижниччини.

Також є посилання на музеї, де представлений гуцульський одяг.

Планують додати екскурсії. А ще – відео з жестовою мовою.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: