fbpx

Як вибрати безпечні навушники

Стиль життя 12:08, 17.03, 2021

Усі ми бодай час від часу користуємося навушниками — дротовими чи бездротовими, великими накладками чи крихітними крапельками. Нині, коли більшість компаній перейшли на дистанційну роботу, а школярі та студенти призвичаїлися до онлайн-уроків, згаданий гаджет потрібен кожному. 

Утім, більшість батьків непокояться, що постійне використання аудіогарнітури дітьми може зашкодити їхнім вухам та погіршити слух. Справді, певні ризики є, але негативних наслідків можна уникнути, якщо дотримуватися декількох простих правил.

Купуйте якісну аудіогарнітуру та правильно її використовуйте

По-перше, купуйте винятково якісні навушники, особливо якщо ними користуватимуться школярі. Придбати за помірними цінами аудіогарнітури відомих брендів можна в інтернет-магазині auchan.ua, перейшовши за посиланням https://auchan.ua/naushniki/. Дешеві неякісні навушники справді можуть зашкодити і дітям, і дорослим.

По-друге, не забувайте, що хлопцям і дівчатам до 18 років краще не купувати навушники-краплі. Зашкодять вони й дорослому, який занадто довго щодня їх використовуватиме. Такий гаджет, звісно, дуже зручний, але медики наполягають — найбільш безпечними для здоров’я є великі накладні навушники на дужці, що м’яко прилягають до вушної раковини. 

До речі, накладна аудіогарнітура теж може бути бездротовою. Саме такі навушники радимо придбати для домашнього використання — онлайн-навчання, прослуховування музики, віртуального спілкування по роботі та з друзями.

По-третє, пам’ятайте, що аудіогарнітура — індивідуальна річ, так само як гребінець або зубна щітка. Тож у кожного члена родини має бути власний гаджет. Особливо не варто обмінюватися навушниками-краплями, які можуть бути джерелом розповсюдження різноманітних захворювань, зокрема грибкових. 

купити навушники на auchan.ua

Що треба знати, аби не зашкодити власним вухам

Якщо людина щодня по кілька годин слухає в навушниках гучну (понад 80 дБ) музику, то вона автоматично потрапляє до групи ризику. Адже за такого режиму використання аудіогарнітури серйозно пошкоджуються слухові сенсорні клітини та розвивається нейросенсорна туговухість. 

У любителів гучної музики перші ознаки згаданого захворювання можуть з’явитися вже через 3–4 місяці. Ідеться про відчуття закладеності вух і шум у них, які зазвичай з’являються ввечері. Згодом шум у вухах посилюється. Це серйозний привід звернутися до спеціаліста.  Не слухайте музику в навушниках понад 2 години поспіль і загалом понад 2–3 години на день. Особливо шкідливо користуватися навушниками в метро. Коли вже й насолоджуєтеся музикою в підземці, стежте, щоб гучність звуку в навушниках не заглушала шум транспорту.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: