fbpx

Як вибрати ігровий ноутбук у 2024 році

Стиль життя 22:12, 05.03, 2024

Досвідчені геймери надають перевагу стаціонарним комп’ютерам. Адже ігровий ПК можна самостійно укомплектувати та модифікувати. Проте останнім часом набирають популярності потужні ігрові ноутбуки, які дозволяють насолоджуватися сучасними іграми у будь-якому місці. Крім того, ігровий ноутбук підходить не тільки для відеоігор, а й для відеомонтажу, редагування фото та програмування.

Що дорожчий – то кращий?

Ігрові ноутбуки мають специфічні технічні характеристики, які дозволяють працювати з «важкими» відеоіграми та потужними графічними програмами.

Навіть досвідченим геймерам інколи важко розібратися з технічними характеристиками ігрових ноутів, бо деякі компоненти, які кілька місяців тому вважалися найсучаснішими, сьогодні вже можуть бути застарілими. Крім того, «начинку» ігрового ноута варто оцінювати комплексно. До прикладу, ноутбук може бути обладнаний потужним процесором, але непродуктивною чи застарілою відеокартою – її ще називають графічною картою чи відеоприскорювачем. Або ж навіть найпотужніша відеокарта буде перегріватися, якщо виробник знехтував системою охолодження.

Проаналізуємо, як вибрати ігровий комп’ютер відповідно до ваших побажань і бюджету. 

Бюджетний ігровий ноутбук можна придбати від 27 тис. грн, преміальні можуть коштувати і понад 200 тис. грн.

На відміну від звичайних ноутбуків, ігрові обладнані надійним захистом від перегріву, мають більш потужні графічну карту, процесор та більшу оперативну пам’ять. Вони важчі від звичайних ноутбуків, оскільки для ефективного охолодження обладнані великими вентиляторами та радіаторами.

Зазвичай вартість ігрового ноутбука залежить від характеристик процесора і відеокарти.

Також при виборі ігрового ноута варто звернути увагу на:

  • оперативну пам’ять (ОЗП);
  • об’єм та тип накопичувача;
  • розмір екрана;
  • кількість портів;
  • зовнішній вигляд;
  • потужність системи охолодження.

На українському ринку представлені два  виробники відеокарт та процесорів – NVidia і AMD. Попри те, що виробники пропонують інтегровані (вбудовані) та дискретні відеокарти, геймери знають: для ігор інтегровані не годяться.

Якщо ви фанат Dota 2 чи CS:GO, то вам підійдуть процесори Intel Core i5 – починаючи з 11 покоління або AMD Ryzen5 5000-ї серії. Для подібних відносно невибагливих ігор вистачить відеокарти NVidia RTX 2050 або RTX 3050.

Як вибрати ігровий ноутбук

Для сучасніших ігор варто звернути  увагу на найпотужніші процесори і відеокарти. Процесори серії Intel Core i7, Intel Core i9 щонайменше 11 покоління або AMD Ryzen7 і AMD Ryzen 9 5000-ї серії будуть працювати у зв’язці з відеокартами NVidia GeForse RTX 3070, GeForce RTX 3080, а також GeForse RTX 4060 і GeForse RTX 4070.

Дисплей – це важливо

Для когось зручно грати в ігри і на відносно компактних ноутбуках з діагоналлю 14 дюймів. Оптимальними для комфортної гри вважаються ноутбуки з діагоналлю 15.6 дюймів.

А от у ноутбуках з діагоналлю 17 дюймів зазвичай встановлена покращена система охолодження, яка не дозволить перегрітися процесору з відеокартою.

Що більша частота оновлення екрана – то плавніша картинка. Якщо ви фанат MOBA-стратегій чи  FPS-шутерів, вибирайте моделі з частотою оновлення від 120 Гц в залежності від потреби. Якщо ви граєте в сучасні Single Play ігри, то для вас частота оновлення екрана не пріоритет.

Також при виборі ігрового ноутбука постає запитання: дисплеї з якою матрицею обрати? Дисплеї з IPS-матрицею варто обирати, якщо ви шукаєте яскраві кольори та широкі кути огляду. OLED-матриця підійде, якщо надаєте перевагу більш насиченим кольорам і хочете, щоб ваш ноутбук споживав менше енергії.

Варто пам’ятати, що сучасні ігри займають на диску 50-150 гігабайт, тому обирайте ноутбук з SSD-накопичувачем з об’ємом щонайменше 512 ГБ, а ще краще 1-2 ТБ.

Щодо оперативної пам’яті – вибирайте моделі з мінімум 16 ГБ або з можливістю її розширити в майбутньому. Це дозволить модернізувати ваш ноутбук та продовжити йому час життя.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: