fbpx

15 заявок від прикарпатських громад успішно пройшли відбір Програми "U-LEAD з Європою"

Суспільство 15:30, 01.08, 2018

Івано-Франківська область активно впроваджує реформу децентралізації, розробляє проект щодо утилізації сміття та приділяє велику увагу освітньому розвитку молоді.

Про ці та інші важливі питання йшлося й сьогодні під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Мартіном Хагстрьомом, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.
"Станом на сьогодні Прикарпаття має певний досвід співпраці зі Швецією, тому, опираючись на наші спільні надбання, переконаний, що цю кооперацію потрібно поглиблювати і поширювати на різні галузі економіки. Зокрема, хочу висловити щиру вдячність за підтримку Швецією проведення реформ в Україні, зокрема, як країни-донора програми "U-LEAD з Європою", – зазначив Олег Гончарук.

Очільник області наголосив на тому, що для Прикарпаття особливо важливою є реформа децентралізації, адже завдяки її впровадженню місцеві громади отримують і повноваження, і ресурси для соціально-економічного розвитку.

"Дана реформа передбачає наближення надання послуг для кожного громадянина. І тут справді велику допомогу ми отримуємо при створенні центрів надання адміністративних послуг завдяки співпраці в рамках програми "U-LEAD з Європою". Так, наприкінці минулого року в селі Cтарі Богородчани відбулося урочисте відкриття такого центру, участь у створенні якого взяли українські та шведські експерти. Більш як шість тисяч мешканців громади отримали доступ до найпопулярніших в ОТГ адмінпослуг: оформлення субсидій, реєстрації нерухомості, землеустрою, соціального захисту, послуг РАЦС та інших. А у поточному році уже 15 заявок від прикарпатських громад успішно пройшли відбір Програми "U-LEAD з Європою" на модернізацію та створення центрів надання адміністративних послуг",  акцентував Олег Гончарук.

До речі, це найбільша кількість успішних заявок серед усіх областей України.

Також під час зустрічі очільник області згадав про проведення Карпатського форуму регіонального розвитку, участь у якому взяв Президент України Петро Порошенко, а U-LEAD виступив одним із організаторів.

Своєю чергою Мартін Хагстрьом запевнив, що Швеція й надалі сприятиме реалізації проектів прикарпатців та надаватиме свою підтримку щодо обміну студентами та учнями. Також Посол додав, що його колеги, які обізнані з реформою децентралізації в гірських районах, поділяться своїм досвідом впровадження реформи на територіях з малою кількістю жителів. 

Довідково: "U-LEAD з Європою" є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Донорами виступають ЄС, Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: