fbpx

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року

Суспільство 19:44, 16.09, 2016

Під час урочистої церемонії відкриття 23-го Форуму видавців традиційно були оголошені найкращі книжки Форуму. Цього року їх було 23.

Гран-прі організатори вирішили не вручати, адже жодна книжка не зібрала достатньої кількості голосів. Зазвичай такі ситуації свідчать про брак твору, гідного перемоги. Цьогоріч конкурс був багатим на тих, хто міг би стати володарем головної нагороди, тож тут скоріше у журі "розбіглись очі".

Така ситуація на Форумі трапляється не вперше. Подібне було у 2012 році. Тоді також багато видань набрало однакову кількість голосів, пише Захід.нет.

Отже, 23 найкращі книги 23-го Форуму видавців:

«Франко від А до Я»

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року 1

 

Видавництво Старого Лева видало абетку-енциклопедію про Івана Франка для дітей. Візуальна складова книжки  заслуга творчої майстерні «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів). Текстова – Богдана та Наталі Тихолозів. У кожній букві цієї абетки заховано епізод  із життя Івана Франка.

Павло Ґранкін, Христина Харчук. Комплект з 2 книг з картами «Каналізація міста Львова від початку XV ст. до  1939 р.» та «Водогін міста Львова від початку XV ст. до  1939 р.». Аверс. Книжка знайомить читача з формуванням каналізаційної системи у місті Львові. Текст видання доповнює багатий ілюстративний матеріал, віднайдений в архівах, музеях, бібліотеках та приватних колекціях нашого міста.

Ярина Винницька. «Скриня. Речі сили»

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року 3

Видавництво Старого Лева. Арт-бук, спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида.

Ренс Бод. «Забуті науки». Видавництво Жупанського. Ренс Бод, професор інформаційних та наукових гуманітарних наук в Амстердамському університеті створив першу доступну оглядову історію гуманітарних наук з моменту їхнього зародження (бл. 600 року до н. е.) і аж до початку XXI століття.

Луцій Анней Сенека. «Діалоги» у перекладі Андрія Содомори. Апріорі. В опублікованих у цій книжці, вперше перекладених українською мовою, філософських «Діалогах» видатний римський мислитель-стоїк Сенека радить, у який спосіб за умов моральної кризи споживацького суспільства протистояти знеособленню, осягнути душевний спокій, отже, щастя.

Франсуаза Барб-Ґалль. «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття»

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року 5 

Видавництво Старого Лева. Авторка пропонує ознайомитися з творчістю сучасних художників і по-справжньому зрозуміти й полюбити мистецтво, яке може здаватися найскладнішим для розуміння.

Ukraine. The best. Атлант ЮЕмСI, організатор Сultprostir.ua. Культура – це, перш за все, особистості. Зараз, коли деформуються старі зв’язки і народжуються нові, вкрай важливо, щоб такі українці були на очах в України та світу. Ukraine. The Best – не рейтинг. На сторінках книги – 123 постатi, розташованих від А до Я.

Грицько Чубай. «Марія». Коло. Арт-бук створено на основі однойменної поеми українського поета Григорія Чубая. Книгу створили художники Марія та Володимир Гавриш із творчої майстерні «Ліспроріс». На думку художників, поема «Марія»  зрілий текст Чубая, який вміщає у собі всі найкращі якості та образи його поезії.

Олександра та Даніель Мізелінські. «Під землею. Під водою». Видавництво Старого Лева. Ця книжка-перевертайка відкриє таємниці підземного та підводного світів.

Оксана Гудзяк (автор ідеї). «Переслідувані за правду». Видавництво УКУ. Альбом «Переслідувані за Правду» через світлини, документи, спогади, уривки зі свідчень очевидців розкриває трагічну, але водночас героїчну історію українських греко-католиків у ХХ ст.

Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон. «Чому нації занепадають»

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року 7

Наш Формат. «Чому нації занепадають» – не просто бестселер New York Times та Wall Street Journal, а й одна з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса. У 2012-му році книга увійшла в короткий список премії Financial Times Business Book of the Year. Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення.

Тетяна Філевська. «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930». Родовід. Наприкінці 2015 року мистецький світ облетіла надзвичайна новина – в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи, що стосуються його викладання в КХІ. До книжки увійшли ці матеріали, мистецькі твори Казимира Малевича з його персональної виставки 1930 року, листи з Києва і до київських адресатів, статті Малевича в «Новій ґенерації», «Альманаху-авангард» та інші документи, пов’язані з київськими проектами мистця.

«Антологія української поезії ХХ століття»

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року 9

 А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. До антології увійшли знакові поезії найпомітніших українських поетів ХХ століття, народжених до 1950 року, – від Тичини до Лишеги та Кичинського.

Тарас Лютий. «Ніцше. Самоперевершення». Темпора. Дослідження присвячене вивченню біографії та філософської спадщини Фрідріха Ніцше. Монографія є спробою охопити загальну тематику і простежити трансформацію поглядів німецького філософа.

Джозеф Гілл. «Флорентійський собор». Видавництво УКУ. Праця британського вченого-єзуїта, багатолітнього професора Папського східного інституту о. Джозефа Ґілла присвячена одній з ключових подій европейської історії XV ст. – вселенському соборові, що відбувався у Феррарі, Флоренції та Римі в 1438-1445 роках, й укладеній на ньому «Флорентійській унії» між Римом і Константинополем.

Тарас Прокопишин,  Володимир Бєглов. «theUKRAINIANS II: історії успіху»

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року 11

 Видавництво Старого Лева. У другій книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих в онлайн-журналі про українців, ініціативу та відповідальність.

Кен Робінсон. «Школа майбутнього. Революція у вашій школі», що назавжди змінить освіту». Літопис. У «Школі майбутнього» відомий експерт у галузі освіти сер Кен Робінсон пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему.

Григорій Фалькович. «Шалахмонеси. Вірші для дітей». Дух і літера. Це унікальне видання має дивовижну, майже двадцятирічну історію. Вірші Григорій Фалькович написав ще на початку незалежності України. Тоді ж взявся до роботи художник Пінхас (Павло) Фішель. Самобутній Всесвіт «Шалахмонесів» створювався ним більше ніж п’ять років.

Богдан Волошин. «Політ золотої мушки»

23-й Форум видавців оголосив 23 найкращі книги року 13

Видавництво Старого Лева.  Нова весела книга Богдана Волошина детально знайомить читача з вигаданими – чи то пак легендарними – галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною.

Іван Франко «Коли ще звірі говорили». Видавництва Старого Лева. «Коли ще звірі  говорили» – казки класика української літератури Івана Франка, відомі не одному поколінню читачів. Книгу проілюструвала Валерія Соколова. 

«Алла Горська. Душа українського шістдесятництва». Упорядник: Людмила Огнєва. Смолоскип. Збірку «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» укладено за пропозицією Вячеслава Чорновола. Як і пропонував В. Чорновіл, до збірки увійшли: епістолярна спадщина художниці 1949-1970-х рр.; заяви, скарги та звернення Алли Горської до влади; нотатки про мистецтво; щоденник; зошит А. Горської з вправами та диктантами з української мови; образотворчі, прозові і поетичні твори, пов’язані з А. Горською чи їй присвячені тощо.

Андрій Дахній. «Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.» Видавничий центр ЛНУ. У навчальному посібнику зібрано та систематизовано ідеї, вчення, концепції, характерні для провідних напрямів посткласичного періоду західної (передовсім європейської) філософії.

Ірина Іванкович, «Сидячи на санях…», «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство». Видавництво Артос (Фундація «Андрей»). Антологія літературних творів, присвячених патріярхові Йосифу Сліпому.

Премія «Найкраща книга Форуму» – це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів. Щороку на здобуття премії номінується близько 500 книжок від понад 100 видавництв. Присуджується з 1995 р.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: